Jizerská padesátka

Jizerská padesátka

Adresa:

Bedřichov

Termín: 8.2.2019 10.2.2019

8úno - 10úno celý den

Žánr: sportzávody akce na horách akce v přírodě


Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 52. ročník. ČEZ Jizerská 50 je tradiční běžkařský závod, který je určen pro profesionální závodníky i amatérské běžce.
O nadcházející ročník prestižní akce, která se koná 8.–10. února 2019 v krásných kulisách Jizerských hor, již v předstihu projevilo zájem více než 5 000 běžců.
Účastníky i jejich doprovod čeká každoročně pestrý program po celé tři dny trvání akce. Kromě hlavního padesátikilometrového závodu nabízí organizátoři účastníkům možnost kratších tratí. Vybírat mohou z bohatého množství – 50, 25 či 10 kilometrů klasicky, 30 kilometrů volnou technikou nebo noční sprint na 1,5 kilometrů soupaž. Připravena je také trať pro nejmenší běžce a štafetové závody. Zájemci se mohou účastnit jednoho, ale i více závodů. Součástí doprovodného programu je slavnostní zahájení (včetně ohňostroje) nebo ČEZ Energy Fest na libereckém náměstí Dr. Edvarda Beneše, který je zcela zdarma.

Vedle amatérů se v minulých ročnících na start některého ze závodů postavil i velký počet osobností z různých sportovních odvětví. Zmiňme veslaře a olympijského medailistu Ondřeje Synka, vodního slalomáře Víta Přindiše, fotbalistu Davida Lafatu či mistryni Evropy ve stíhacím závodě Markétu Davidovou. Legendární běžkařský závod přilákal i známá jména mimo sportovní prostředí v podobě uznávaného kardiologa Jana Pirka, stomatologa a moderátora Romana Šmuclera nebo herce a baviče Jakuba Koháka a mnoho dalších.

Postavte se po jejich bok i vy a dopřejte si pořádný sportovní zážitek! Řada startovních čísel stále čeká na své majitele a do konce roku se navíc můžete registrovat za zvýhodněnou cenu. Vychutnejte si jedinečnou atmosféru Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, kde můžete navštívit některé z řady krásných přírodních památek, které okolí Bedřichova nabízí. Akce každoročně naláká do Libereckého kraje velké množství sportovců z celého světa. V loňském roce si Jizerskou 50 nenechalo ujít rekordních 7289 závodníků z třech desítek zemí.

Nejslavnější závod v běhu na lyžích v České republice má tradici již od roku 1968. Akce se koná jako Memoriál Expedice Peru 1970 a připomíná událost patnácti tragicky zesnulých horolezců, jejichž památku účastníci uctí při sobotní mši. Jizerská 50 je součástí světové ligy dálkových běhů Worldloppet a jedná se o největší masový závod v běžeckém lyžování ve střední Evropě. Závod je také součástí seriálu SkiTour.

Program Jizerské 50:

Pátek 8. února
10:00 Mini Jizerská Pojišťovny VZP
13:00 Volkswagen Bedřichovská 30 – 30 km volně
17:30 Nyč sport sprint – 1,5 km soupaž
19:00 Slavnostní zahájení u pomníku horolezců + ohňostroj

Sobota 9. února
9:00 Hervis Jizerská 25
9:15 ČT Jizerská 10 – 10 km klasicky
15:00 Jizerská firemní RAUL – štafeta 4 x 3 km
17:00 Mše za tragicky zesnulé účastníky Expedice Peru 1970
17:45 ČEZ Energy Fest na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci

Neděle 10. února
9:00 ČEZ Jizerská 50 – 50 km klasicky
11:30 Vyhlášení vítězů
16:15 Očekávaný dojezd posledního závodníka

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Liberecký kraj Akce v obci Bedřichov

Podobné akce