Má vlast

Má vlast

Adresa:

Liberec, Nákladní 495

Termín: 12.9.2018 21.10.2018
Vstupné:

zdarma

12zář - 21říj celý den

Žánr: výstavyvýstava liberec severní čechy umění hudba instalace


Výjimečná audiovizuální instalace, která vznikla u příležitosti 100. oslav založení Československa. Vezme vám dech. Smetanovu Mou vlast a Sinfoniettu Leoše Janáčka uslyšíte a uvidíte tak, jak nikdy předtím. Přijďte poslouchat a žasnout.

Audiovizuální instalace Má vlast od 8. června do 20. listopadu 2018 zdolá 1 200 kilometrů, setrvá v šesti krajských městech a veřejnosti bude volně přístupná 141 dní.

Ve videoprojekci zazní dvě proslulé skladby v provedení České filharmonie. Nahrávka Smetanovy Vltavy byla pořízena na zahajovacím koncertu Pražského jara v roce 2014. Orchestr vedl Jiří Bělohlávek. Provedení Sinfonietty Leoše Janáčka pochází z února 2017, opět pod vedením Jiřího Bělohlávka. Obě nahrávky vyšly u společnosti Decca Classics.

Video pro instalaci vznikalo v Londýně a londýnským studiem navržená konstrukce putovního sálu se zase zrodila v České republice. Ani samotní autoři tak před otevřením neviděli výstavu jako celek. Prostorové umístění a rozdělení projekce na jednotlivé plochy se připravovalo výhradně ve virtuální realitě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Má vlast

Hotel BABYLON Liberec 1 (298 metrů)

Penzion Jasmín Liberec 4 - Perštýn (554 metrů)