Skleněné městečko - Železný Brod

Skleněné městečko - Železný Brod

Adresa:

Železný Brod, Malé náměstí

Termín: 14.9.2019 15.9.2019
Vstupné:

zdarma

14zář - 15zář celý den

Žánr: ostatní akcefolklor řemesla slavnosti hudba tanec zdarma


Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 14. a 15. září 2019. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná 13. ročník.

Od 14. do 15. září 2019 se mohou všichni obdivovatelé sklářského umění těšit na městskou slavnost uspořádanou v Železném Brodě na jeho počest. Skleněné městečko začínalo ve velmi skromných podmínkách, avšak dnes patří mezi jednu z největších kulturně-společenských událostí ve městě. Letošní tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení.

Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budou nejen prezentována a předváděna sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale také si budete moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii.

Vstupné na celou akci je zdarma.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Liberecký kraj Akce v obci Železný Brod

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Skleněné městečko -...

Riegrova chata KozákovZáhoří (5.4 km)

Studia a apartmány U KarlaTurnov (8.6 km)

Ubytování U ŠvýcarůTurnov (9.2 km)