Farmářské slavnosti 2016 pokračují na Karlovarsku

Adresa:

Toužim, Nežichov 8

Termín: 30.7.2016
Vstupné:

Zdarma

30červenec sobota 10:00

Žánr: ostatní akcegastrotrhyfarmáři


Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat.

Ministerstvo zemědělství opět připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova. Pro veřejnost se během léta otevřou čtyři farmy v různých krajích České republiky, v září Národní zemědělské muzeum v Praze a připraví pro návštěvníky nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin.

Třetí Farmářská slavnost se bude konat 30. července na Karlovarsku na Biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi. „Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin.

Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka. Tato rodinná biofarma leží na okraji Slavkovského lesa ve vesnici Nežichov, která se nachází v malebném údolí pod Třebouňským vrchem nedaleko městečka Toužim. Zabývá se chovem ovcí, většinou se jedná o křížence plemen Zwartbles, Suffolk a Východofríské ovce.

Vidět zde můžete i krávy plemene Galloway, dojnice plemene Český strakatý skot a holštýnské dojnice. Jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete se moci dozvědět více o procesu výroby a zpracování bio masa a podívat se do prostorů této farmy. Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov.

Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

Akce začíná v sobotu 30. 7. od 10 hodin a vstup je pro návštěvníky zdarma. Kde: Biofarma Belina, Nežichov 8, Toužim, 364 01 (okres Karlovy Vary).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

23listopad čtvrtek 18:00

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury Ostrov (klubovna č. 8.), Mírové nám. 733 Ostatní

4listopad sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Alžbětiny Lázně V., Smetanovy sady 1145/1 Ostatní

Ubytování v okolí akce Farmářské slavnosti...

Pension Café Restaurant Rič Bečov nad Teplou (15.1 km)

Hradní Bašta Bečov nad Teplou (15.1 km)