Den pro zdraví nejen proti melanomu v Chebu

Den pro zdraví nejen proti melanomu v Chebu

Adresa:

Cheb, Dragounská 2563/4, 350 02 Cheb 2

Termín: 10.6.2024
Vstupné:

zdarma

10červen pondělí 13:00

Žánr: ostatní akcevzdělávání


Karlovarský kraj dlouhodobě bojuje se špatně dostupnou onkologickou péčí. Proto krajský úřad již druhým rokem podporuje Dny zdraví nejen proti melanomu. Aby byl záběr informací co nejširší, propojily se navíc s DiaKar z.s. a Barometrem zdraví a připravily letošní Dny zdraví. Uskuteční se v pondělí 10. června od 13 do 17 hodin v OC Dragoun v Chebu.

Včasná prevence je v oblasti zdraví důležitá a v onkologii to platí dvojnásob. A právě prevenci se hodlá věnovat program Dnů zdraví v Chebu. Připravena je celá řada vyšetření, screeningové programy, poradenství i ukázky, jak na to. Vstup, všechna vyšetření a konzultace na místě jsou zdarma.

Lidé často nechtějí na prevenci přijít, obávají se, že jim lékař sdělí nepříjemnou diagnózu. Mottem Dialogu Jessenius proto je: nehledáme nádory, ale ujišťujeme o zdraví. Onkologická prevence se na Dnech zdraví zaměří na nádory prsu, varlat, prostaty, gynekologické nádory a nádory tlustého střeva. Ke zhlédnutí a praktickému vyzkoušení budou i ukázky samovyšetření prsů a varlat na anatomických modelech.

Díky spolupráci s DiaKar bude možné na jednotlivých stanovištích zkontrolovat hladinu cukru v krvi, krevní tlak, hladinu cholesterolu, pigmentová znaménka, funkci ledvin nebo funkci a kapacitu plic. Návštěvníci mohou získat také informace z oblasti nutričního poradenství, zdravého životního stylu, o zdravém stárnutí nebo se seznámit se základy první pomoci. 

Jednotlivé edukační a informační stánky připravily Hlas onkologických pacientů z.s., Dialog Jessenius ops, České Ilco, DiaKar z.ú., NZIP, a to díky podpoře Karlovarského kraje a za pomoci nemocnice Karlovy Vary. Veškerý program na místě je zdarma.

DIALOG JESSENIUS

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě, a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky. 

HLAS ONKOLOGICKÝCH PACIENTŮ

Spolek, který tvoří nestátní neziskové organizace (pacientské a podpůrné organizace), jež se věnují naplňování zdravotních, sociálních a psychologických potřeb onkologických pacientů a jejich blízkých.

Více informací o aktivitách i jednotlivých projektech na www.dialog-jessenius.cz; www.hlaspacientu.cz a www.ciop.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Cheb Akce v obci Cheb

Podobné akce

3srpen sobota 10:00

20prosinec pátek 09:00

Farmářské trhy 2024

, Varšavská ulice před budovou Městské tržnice Ostatní