Kaleidoskop vkusu. Československá bižuterie na výstavách

Kaleidoskop vkusu. Československá bižuterie na výstavách

Adresa:

Cheb, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 2/17

Termín: 25.10.2021 27.2.2022

25říj - 27úno celý den

Žánr: výstavybižuterie móda retro historie muzeum Cheb


Československá bižuterie, která navazovala na svou slavnou jabloneckou tradici, byla v období let 1948–1989 skutečným fenoménem. Výstava se zabývá tématem, které je v tomto období nedílně spjato s její produkcí – prezentací bižuterie na výstavách a veletrzích spotřebních výrobků. Československé bižuterní podniky se pravidelně účastnily celé škály výstav a veletrhů v tuzemsku i zahraničí. Hlavním odbytištěm pro ně sice byly zahraniční trhy, ale přesto byla účast na tuzemských veletrzích a výstavách důležitou součástí podnikové prezentace, která byla navíc programově politicky žádána. Pro tuzemské zákazníky a především zákaznice, byly příležitostí k atraktivní podívané i nákupu v doplňkovém prodeji. Rozsahem expozic jsou nejvýznamnější výstavy bižuterie, které byly od roku 1959 pořádány v Jablonci nad Nisou s tuzemskou účastí a v letech 1965–1987 na mezinárodní úrovni. Zmíněné výstavy se od ostatních prezentačních akcí lišily velkým rozsahem a zejména výstavním charakterem, v němž mnohdy převládalo výtvarné pojetí instalace nad prezentací samotných exponátů. V rámci tehdejšího Československa byla bižuterie vystavována především na Libereckých výstavních trzích (LVT), Mezinárodním veletrhu spotřebního zboží (MVSZ) v Brně a dalších veletrzích zaměřených na módu a spotřební zboží.

V zahraničí byly podniky přes specializovaný podnik zahraničního obchodu Jablonex prezentovány na významných veletrzích v Evropě a dalších kontinentech. Vedle veletrhů v Lipsku, Plovdivu nebo Vídni to byla i Bijorhca v Paříži a CHIBI v Miláně. Bižuterie byla předmětem státní reprezentace, a proto se stala také součástí československých expozic na světových výstavách Expo. 

Otevírací doba: úterý - neděle 10 - 17 hod.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Cheb Akce v obci Cheb

Podobné akce

1zář - 20únocelý den

Mirko Hanák 1921 - 1971

, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16 Výstava

25říj - 9ledcelý den

Miloslav Hejný, Člověk plamen

, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16 Výstava

25říj - 16ledcelý den

Vojtěch Bartoněk, Na scestí

, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16 Výstava

25říj - 20břecelý den

Jiří Franta, David Böhm, Město pro každého

, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16 Výstava

Ubytování v okolí akce Kaleidoskop vkusu....

Spa & Kur Hotel PrahaFrantiškovy Lázně (4.8 km)

Revelton StudiosFrantiškovy Lázně (4.8 km)

Spa & Kur Hotel HarveyFrantiškovy Lázně (5 km)

Akce na Jiný den?