Pan Muzeum

Pan Muzeum

Adresa:

Karlovy Vary, pod širým nebem na Svatém Linhartu

Termín: 1.1.2021 28.2.2021
Vstupné:

zdarma

1led - 28úno celý den

Žánr: výstavyvýstava pod širým nebem Karlovy Vary historie zdarma


Až do konce února je možné navštívit výstavu "Pan Muzeum", kterou připravilo Muzeum Karlovy Vary k 70. narozeninám historika a karlovarského patriota Stanislava Burachoviče. Výstava ve spolupráci s Lázeňskými lesy Karlovy Vary je netradičně instalována pod širým nebem na Svatém Linhartu a je tudíž přístupná bez jakýchkoliv omezení.

PhDr. Stanislav Burachovič je s Muzeem Karlovy Vary natolik spjat, že se jeho jméno stalo pro instituci takřka synonymem. V muzeu byl zaměstnán od roku 1976 jako odborný pracovník, historik, až do konce roku 2017. Pracoval na desítkách úspěšných výstav a knih a napsal nepočítaně odborných i popularizačních článků. Vždy ochotně a zapáleně sděloval informace o Karlových Varech a celém jeho rodném kraji všem, kdo chtějí naslouchat. Zasloužil se také o vznik tradičního Historického semináře Karla Nejdla.

Muzeum Karlovy Vary touto výstavou alespoň symbolicky veřejně děkuje za jeho neuvěřitelnou práci. Výstava není výčtem všech oslavencových nehynoucích zásluh, Stanislava Burachoviče představuje očima jeho přátel a spolupracovníků.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Karlovy Vary Akce v obci Karlovy Vary

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pan Muzeum

Wellness hotel Green ParadiseKarlovy Vary (1 900 metrů)

SPA Hotel ČajkovskijKarlovy Vary (2.9 km)

Revelton SuitesKarlovy Vary (2.9 km)