Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje

Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje

Adresa:

Karlovy Vary, Nová louka 23

Termín: 11.9.2019 1.12.2019

11zář - 1pro celý den

Žánr: výstavysopky geologie západní čechy podzimní výstavy


Výstava představuje sopky z různých, i méně známých úhlů pohledů. V obecné rovině seznamuje s tím, kde a za jakých podmínek sopky vznikají, jakých podob mohou nabývat i s tím, že sopečnými produkty nemusí být jen popel a láva.

Návštěvníci se seznámí s vybranými sopkami z Karlovarského kraje. Mimo asi nejznámější Komorní hůrky to jsou například Krásný vrch, Podhora nebo Pustý zámek. Celkem tato část výstavy přibližuje jedenáct zajímavých lokalit z regionu - jejich stavbu, stáří, způsob vzniku a je možné si prohlédnout i osahat autentické velkoformátové vzorky hornin z představených lokalit.

Zájemce potěší zbrusu nové animace sopečné činnosti Šemnické skály nebo Komorní hůrky, které budou formou filmové smyčky přehrávány na monitoru. Pro děti, ale i pro dospělé jsou instalovány interaktivní prvky – např. model sopky, „zvonkohra“ ze znělcových desek nebo hledání otisků listů a minerálů v laharových uloženinách. Malí návštěvníci si mohou vyzkoušet své znalosti prostřednictvím pracovních listů dvou úrovní obtížnosti – pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

Galerie a muzea - Karlovy Vary Akce v obci Karlovy Vary

Podobné akce

25dub - 13říjcelý den

Hotel Praha

, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16 Výstava

Ubytování v okolí akce Hory oheň plivající...

Hotel Embassy Karlovy Vary (22 metrů)

Spa Hotel Dvořák Karlovy Vary (67 metrů)