Sokolovský maraton

Sokolovský maraton

Adresa:

Sokolov, Lesopark Bohemia

Termín: 23.6.2018

23červen sobota 11:00

Žánr: sportpro děti akce v přírodě


Sokolovský 1/4 maraton pořádá Městský dům kultury Sokolov. První ročník se konal v roce 2014. Dnes je závod součástí velkolepé předprázdninové události Hurááá, prázdniny, která se každoročně v Sokolově koná v závěru června. Vše vrcholí Mezinárodní soutěží ohňostrojů v lesoparku Bohemia. Kdo před letními prázdninami najde cestu do Sokolova, neudělá chybu.

Sokolovský 1/4 maraton
Běžecký závod je vyhledávanou sportovní událostí v regionu. Převážně rovinná trasa o délce kolem 10 km povede nově hlavně centrem města. Závodníci si tak mohou užít podporu přihlížejících fanoušků i náhodných kolemjdoucích. Sokolovský 1/4 maraton je pro ženy i muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 16 let. Start v 11 hodin.

Barevný běh

Užijte si běžeckou sezonu trochu jinak. Pokud nejste zrovna maratonští nadšenci, je náš Barevný běh pro vás to pravé. Oslavte s námi léto a radujte se z pohybu v záplavě křiklavých barev, kterými Vás pokropíme. Ředitel závodu Lukáš Červený vás zve na trasu dlouhou 3,2 km, která povede ze Starého náměstí, Zámeckým parkem, kolem Gymnázia Sokolov, přes Husovy sady zpět na Staré náměstí. Závod je pro ženy a muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 12 let.

PROSÍME ÚČASTNÍKY, ABY SI NA BAREVNÝ BĚH OBLÉKLI BÍLÉ TRIČKO.

Po registraci pošleme e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Součástí startovného je číslo s integrovaným čipem, pár funkčních ponožek a tričko s oblíbeným motivem závodu, které účastník obdrží před závodem. Startovné pro Sokolovský 1/4 maraton a Barevný běh je 150 Kč. V případě zrušení registrace startovné nevracíme.

Veškeré práškové barvy, které jsou během závodu použity, jsou barvy 100% přírodní a ekologické, splňují nejnovější normy EU i USA a jsou zdravotně nezávadné, testované a neškodlivé. Jedná se o smíchaný škrob a potravinářské barvivo. Závodník je povinen chránit své zdraví, používat pouze tyto barvy, které jsou součástí startovního setu, nebo k prodeji v místě startu před závodem. Závodníkům je doporučeno použití slunečních brýlí a vyhýbání se kontaktu barev se sliznicemi a vdechování barev. Barvy jsou snadno smývatelné z oblečení, pokožky i vlasů.

Se Sokolníčkem do pohádky

Stejně jako minulý rok čeká zábava i naše nejmenší. V areálu lesoparku Bohemia se bude opět skrývat skřítek Sokolníček. Povede k němu přibližně deset zábavných stanovišť, po jejichž zdolání děti čeká nejen sladká odměna. Start bude u workoutového hřiště ve 13 hodin. S posledním startem se počítá v 17 hodin. Počet míst je omezený, proto doporučujeme registraci. Startovné 30 Kč.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sokolovský maraton

Hotel Globál Sokolov (492 metrů)

Parkhotel Sokolov Sokolov (816 metrů)