Jazz Goes to Town 2016 / Made to Break (USA/AT) / Hildegard Lernt Fliegen (CH)

Made To Break (US/A/NL)

Exkluzivní koncert mezinárodního kvartetu, který buduje mosty mezi jazzovou improvizací, elektronickou hudbou, funkovými a reggae groovy i soudobou vážnou hudbou.

Ken Vandermark (US) – saxofony, klarinet
Christof Kurzmann (A) – elektronika
Tim Daisy (US) – perkuse
Jasper Stadhouders (NL) – baskytara

Americký saxofonista, klarinetista a skladatel Ken Vandermark (1964) je momentálně jeden z nejaktivnějších a nejkreativnějších hudebníků na poli progresivního jazzu a volné improvizace. Bez nadsázky lze říci, že Vandermark je v tomto ohledu považován za jednu z veličin, která tuto oblast hudby v posledních 20 letech výrazně ovlivnila v téměř celosvětovém měřítku.

Nejde jen o šíři jeho hudebních aktivit (více než 20 aktivních hudebních formací od dua po velké orchestry v USA i Evropě), ale o jeho mimořádný hráčský talent a schopnost originálně propojovat a překračovat hranice stylů a žánrů. Východiskem pro kompozice kvartetu Made To Break je Vandermarkova zkušenost s etiopskou hudbou (ke které se dostal při koncertování s legendou etiopského jazzu Getatchew Mecuriou a holandskou skupinou The Ex), vlivy amerických hudebních skladatelů Johna Cage a Mortona Feldmana i inspirace funkovými groovy.

To vše nahlížené perspektivou jazzové improvizace vytváří základ pro Vandermarkovy kompozice, které však mají modulární charakter. Ačkoliv je hudba komponovaná, její materiál může být spontánně kombinován a variován jednotlivými hudebníky, čímž si uchovává strhující napětí a kouzlo nepředvídatelnosti. Originální hudební koncepce, široká zvuková paleta ansámblu, hráčská bravura, nevšední práce s dynamikou a spontánní energie jsou hlavními devizami kvartetu, který se v ČR představí poprvé.

www.kenvandermark.com
http://timdaisy.wordpress.com/
http://ckurzmann.blogspot.com/
http://jasperstadhouders.wordpress.com/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Jazz Goes to Town 2016 / Made to Break (USA/AT) / Hildegard Lernt Fliegen (CH)

Hotel Alessandria   Hradec Králové

Hotel Černigov   Hradec Králové

Hudební kluby - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.