Zaber! Hradec září!

Zaber! Hradec září!

Termín: 18.9.2016
Vstupné:

zdarma

18září neděle 14:00

Žánr: ostatní akcesetkáníslavnosti


Třetí rok, desáté odpoledně, jedno město. Sousedská setkání Zaber Hradec napříč místy mají vždy jedno společné - udělat příjemné odpoledne uprostřed “Salónu republiky”, oživit veřejný prostor a nabídnout vítr v plachtách těm, co nechtějí jen pasivně sedět doma. V neděli 18. září se projekt Zaber Hradec! připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak, a mezi 14-18 hod. obsadí okolí Labské náplavky pod Pražským mostem.

Tradice akce je nyní už natolik prohloubená, že program celého nedělního odpoledne je jen nahrubo nastíněn - to hlavní, své, mají lidé podniknout sami. Vznikne tak platforma přímo uprostřed města - na nově vzniklé náplavce přímo pod Pražským mostem, která má posloužit jako prostor pro všelijaké nápady, letmá i plánovaná setkání, posezení přímo na ulici se šálkem kávy či jako inspirativní dílna pod širým nebem.

“Někde, kde je velký pohyb lidí, ale zároveň hezké prostředí pro příjemné posezení…” Tak nějak vždy začíná plánování každé akce Zaber Hradec. U dalšího sousedského setkání nazvaného “Zaber! Hradec září!” tomu nebylo jinak. Nakonec padla volba na nově opravenou náplavku přímo pod Pražským mostem - schody, podmostí i blízká řeka se dají pěkně skloubit dohromady, aby vznikl prostor pro blešák, podzimní dílnu grafického a vizuálního studia Upupaepop, šití praporků s Biem Central, posezení u lahodné kávy z Café Na kole, barvy tónů akordeónu či k promítání smyčky filmů My street films, tedy filmů z ulic po celé republice. To vše a ještě více, o čem nyní netušíme, se vměstná do nedělního odpoledne 18.9. od 14 do 18h.

A jaký to má vše smysl? Jednoduše chceme rozhýbat stojaté vody Hradce Králové. Rádi bychom, aby i ostatní lidé se více jen tak setkávali a poposedávali ve veřejném prostoru. Chybí nám ve městě přirozený a energický život, který známe z různých měst po světě. Hradec má obrovský potenciál - máme tu krásné dvě řeky, bezpočet parků, tajemných i romantických zákoutí, lesů, příjemných posezení i skvělého využití městské cyklistiky.

Někomu to přijde jako samozřejmost, nám to přijde jako obrovská výhoda, se kterou se však leckdy nepracuje. Proto zabíráme i vyzýváme “Zaber Hradec!”. A dokonce se nám to i pomalu, ale jistě daří. Nevěříte, že to může fungovat? Tak se jděte projít pod Pražský most v neděli 18.9. mezi 14. a 18. h - třeba budete překvapeni!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

7listopad úterý 17:00

26říjen čtvrtek 17:00

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Základní školu Josefa Gočára (Zálabí), Tylovo nábřeží 691/18 Ostatní

Ubytování v okolí akce Zaber! Hradec září!

Boromeum residence Hradec Králové (530 metrů)

Hotel U České koruny Hradec Králové (576 metrů)