Spolek otužilců ESKIMO ve spolupráci s Městem Chlumec nad Cidlinou a SŠTŘ Nový Bydžov vás srdečně zvou na „Chlumecký masopust“. Pro tuto akci byla vybrána sobota 11. února. 2023. Všichni, kdo se budou chtít zařadit do průvodu masek, se shromáždí u koupaliště a odtud v 9:30 vyrazí za doprovodu hudby na náměstí. Tady bude program pokračovat v 10:00 před radnicí. Masky požádají, podle dávného zvyku, starostu o povolení průvodu a na oplátku od něj dostanou pašíka, s nímž dorazí až k Městskému muzeu Loreta, kde na nádvoří jeho putování skončí. Žáci SŘŠT oboru řezník zde budou demonstrovat staročeskou „zabíjačku“ s ochutnávkou svých výrobků.

Od 10:30 se budou vydávat i teplé pokrmy, jako ovar, polévka, zabíjačkový guláš, nebo prejt, které bude možno zkonzumovat na místě. Žáci SŘŠT oboru cukrář napečou chlumeckou tradiční pochoutku, makové buchtičky máčené v sirobu a obalené perníkem, ale i jiné dobroty Prodávat se budou nejen zabijačkové pochoutky, ale i studené a teplé nápoje, výborný chleba z pekárny Měník. Na nádvoří Lorety bude probíhat kulturní program. Bujaré veslelí bude ukončeno ve 13 hodin, nebo po vyprodání všech pochutin. Srdečně zveme!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Královéhradecký kraj Akce v obci Chlumec nad Cidlinou

Podobné akce