Milli Janatková

Milli Janatková

Adresa:

Markvartice, Kostel sv. Jiljí

Termín: 25.9.2021 v 18:30 hod. (sobota)
Vstupné:

dobrovolné

25září sobota 18:30

Žánr: koncerty


Koncert staročeských a folkových písní v úpravách osobité hudebnice. Milli Janatková je zpěvačka, skladatelka a výtvarnice propojující žánry a umělecké obory. Vystavuje od roku 2003, hudebně vystupuje od roku 2006. Desátým rokem tvoří sólová představení. Osobní tvorba Janatkové vyjadřuje úctu k životu, zdraví a k našim předkům. Z tatínkovy strany pochází z Českého ráje - Sobotky, Dolního Bousova a okolí.

Vydala zatím tři hudební alba – Proměna (2013), Mým kořenům (2017) a Hluboko (2020), která získala několik ocenění u nás i v zahraničí, například Ceny nezávislé hudby v USA a ocenění Classic Prague Awards. Od roku 2014 tvoří také autorský projekt Klid, prosím!, který se věnuje tématu zdraví. Několik let autorka realizuje projekt Hluboko založený na osobitých úpravách nejstarších českých písní. Součástí je soubor maleb zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek. Milli přirozeně propojuje hudbu s tancem od roku 2008, včetně výtvarného umění a řemesla (šití, malba, grafika). Za grafiku získala tři ocenění - čestná uznání (Grafika roku Praha, Rokycanské bienále). "Baví mě přirozeně propojovat tvůrčí obory. Zajímá mě dobrodružné hledání a nacházení podstaty, která je společná nám všem." Milli Janatková

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Královéhradecký kraj Akce v obci Markvartice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Milli Janatková

Středověký hotel DěteniceDětenice (7 km)

Zámek DěteniceDětenice (7.2 km)

Rezidence Věž JičínJičín (10.8 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?