Mé krajiny Jitka Prausová

Mé krajiny Jitka Prausová

Adresa:

Hradec Králové, Jana Masaryka

Termín: 1.9.2021 30.9.2021
Vstupné:

zdarma

1zář - 30zář celý den

Žánr: výstavyfotografie Hradec Králové


Zveme vás na výstavu fotografií
Pobočka knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové
Hradec Králové 1.-30. září 2021
Otevřeno: Po, St, Čt  9 – 11 a  12 - 18  hodin, Út, Pá  12 – 16 hodin

Slovo autorky: Fotografovat jsem začala před deseti lety, kdy jsem si potřebovala něčím kompenzovat předčasné ukončení své profesní dráhy. Byla to celkem snadná volba - v mládí jsem se věnovala analogové fotografii a následně dlouhá léta fotografovala na diapozitivy.

S nástupem digitální fotografie jsem již tomuto koníčku zcela propadla. Absolvovala jsem několik fotografických kurzů Ivana Nehery a poté Fotografickou konzervatoř pořádanou Impulsem Hradec Králové pod vedením profesorů doc. MgA. Josefa Ptáčka a MgA. Ivo Gila. Poté následovalo nástavbové studium pro absolventy Hradecké fotografické konzervatoře.

Má fotografická cesta během studia přirozeně vyústila v abstraktním vyjádření tohoto světa. Výstava Mé krajiny je soubor fotografií složený z výstavních souborů z dob studia a zobrazuje reálný obraz staveb s následnou úpravou do abstraktní podoby.

Jsem členkou hradeckého fotografického klubu Omega, se kterým se pravidelně účastním fotografických výstav, jako je Premiéra, atmosféra divadelního festivalu Divadla evropských regionů a Národní soutěž amatérské fotografie ve Svitavách.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mé krajiny Jitka...

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (1 535 metrů)

Ubytování U PalukůChrudim (27.4 km)

Residence ArxChrudim (27.5 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?