Uprostřed Koruny české / Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550

Uprostřed Koruny české / Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550

Adresa:

Hradec Králové, Eliščino nábřeží 465

Termín: 7.2.2020 28.6.2020

7úno - 28čer celý den

Žánr: výstavyumění historie středověk renesance malba socha archeologie východní čechy jarní výstavy


Výstava zaplní téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové a bude obohacena o významné mezinárodní zápůjčky. Poprvé v novodobé historii představí ucelený pohled na bohatství regionu východních Čech v období od 13. do 16. století. Dosud málo známý fond středověké a raně renesanční výtvarné kultury východočeského regionu bude představen v širokých kulturně historických souvislostech střední Evropy.

Na výstavě bude shromážděno přes 400 uměleckých předmětů zahrnující sochy, deskové obrazy, celé středověké oltáře, knižní malbu, archiválie, umělecké řemeslo, archeologické památky a doklady každodennosti středověkého člověka. Nejrozsáhlejší konvolut uměleckých děl zapůjčilo Biskupství královéhradecké. Výstava bude sledovat i proměnlivé vztahy mezi východními Čechami a sousedními oblastmi, zejména se Slezskem. Soubor bude doplněn také o prestižní zápůjčky z Polska, Rakouska a Německa.

Všechny představované artefakty dokládají vysokou kulturní úroveň regionu, jehož byl Hradec Králové od nepaměti přirozeným centrem. Je to vůbec poprvé v historii muzea v Hradci Králové, kdy bude takto komplexně ukázána kultura regionu východních Čech od doby posledních Přemyslovců až do konce období vlády Jagellonské dynastie.

Galerie a muzea - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Uprostřed Koruny...

Hnízdo snůHradec Králové (423 metrů)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (493 metrů)

Hotel U Královny EliškyHradec Králové (536 metrů)