Hradecká sýpka - Den otevřených dveří

Hradecká sýpka - Den otevřených dveří

Adresa:

Hradec Králové, Za Škodovkou 898

Termín: 16.8.2019
Vstupné:

0,-

16srpen pátek 14:00

Žánr: ostatní akcepřednáškyworkshopdiskuzeknihy


Zpřístupnění objektu bývalého obilného sila v Koutníkově ulici nabídne v pátek 16. srpna od 14 hodin Den otevřených dveří Hradecké sýpky. Unikátní prohlídku současného stavu budovy před rekonstrukcí atraktivní formou, ale i bohatý kulturní a doprovodný program pro všechny věkové kategorie si připravil tým kolem nového majitele budovy, jenž chce tuto historickou průmyslovou památku proměnit v multifunkční objekt.

Připravena je tak architektonická přednáška s diskuzním panelem, výtvarný workshop, čtení z knihy nebo i večerní koncert a projekce filmu. Návštěvnicky atraktivní budou jistě samotné prohlídky budovy, která je pro mnohé opředena tajemstvími a její nepřístupnost podporuje jistě imaginaci mnohých kolemjdoucích. Dvakrát do hodiny nebo i častěji dle zájmu příchozích, můžete vystoupat až na střechu bývalého

Družstevního obilního skladiště z roku 1903 a aktivní formou se seznámit se s historií i aktuálním stavem objektu před rekonstrukcí. Vzhledem k tomu, že další příležitost již v dohledné době nebude možná, doporučujeme rezervaci na emailu info@hradeckasypka.cz Vstup do objektu je na vlastní nebezpečí.

V dalším programu kupříkladu Michal Široký a Jaromír Štejnar představí nejen svoji knihu Medvěd Wrr – po přečtení zavřít! přímo v prostorách, kde celý příběh jejich úspěšné knihy, jenž má přivést děti zpět ke čtení a vzbudit v nich zájem o knihy, začíná.

Volně přístupný výtvarný workshop s názvem Stopy, objekty a instalace, lektorek Kláry Svobodové a Jana Nechvátalové nabídne návštěvníkům tvorbu originálního grafického materiálu s pomocí předmětů nalezených na místě, jenž poslouží jako tiskové matrice k tvorbě rozměrných pláten. Ty pak společně s instalacemi objektů vytvořených přímo na místě objekt umělecky doplní.

Klíčovým bodem programu pak jistě bude přednáška a následná panelová diskuze, která se díky osobě Ing. arch. Karolíny Vojáčková bude věnovat nejen revitalizaci industriálních objektů a jejich dalšího využití, ale také současnému návrhu nové podoby územního plánu a budoucnosti této lokality města. Současný majitel objektu Jakub Matoušek pak představí svoji vizi rekonstrukce objektu a jeho další směřování.

Večerní program odstartuje koncert královehradeckého dark wave dua Noví Lidé, pro které jsou charakteristické minimalistické aranže a české texty, ale i potemnělá atmosféra. Proto také svoji debutovou desku Světlo a stín představí v unikátních prostorách a specifické scénografii suterénu objektu.Skutečnou lahůdkou na závěr pak bude večerní filmová projekce. Kino Bio Central vybralo digitálně restaurovanou verzi legendárního snímku režiséra Jindřicha Poláka Ikarie XB 1 z roku 1963. Prožít tak můžete dobrodružnou cestu vesmírem, společně s posádkou kosmické lodi Ikarie XB 1, která se vydala se do vesmíru, k neznámým planetám souhvězdí Alfa Centauri, v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů všech dob.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hradecká sýpka - Den...

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (2.1 km)

Spa Resort Tree of LifeLázně Bělohrad (28.6 km)

Ubytování U PalukůChrudim (28.8 km)