MENU: Sólveig Matthildur (ISL), support: LAVRA (CZ)

MENU: Sólveig Matthildur (ISL), support: LAVRA (CZ)

Adresa:

Hradec Králové, Městská hudební síň

Termín: 1.12.2018
Vstupné:

120,-

1prosinec sobota 21:00

Žánr: koncerty


Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir patří mezi nejvýraznější postavy nastupující generace islandských umělců, kteří nepodléhají zjevným trendům a netěží z prostého zájmu o tamní hudební scénu. Ba naopak jako jedna ze zakladatelek hudebního magazínu Myrkfælni, který mapuje aktuální hudební underground islandské hudební scény ji představuje v jiných než stereotypizovaných souvislostech běžných Evropanů. Sólveig reprezentuje generaci umělců, kteří dobrovolně opouštějí svoji domovinu, aby nalezli jinde, než na turisticky znásilněném ostrově, tvůrčí klid a inspirativní prostředí.

Její domovské post-punkové či synth-punkové trio Kælan Mikla je již etablovaným jménem na dark či post-punk scéně. Svoji všestrannou hudební tvář, jako producenty i interpretky současně, naplňuje především ve svém sólovém projektu. Debutové EP s názvem Unexplained Miseries & the Acceptance of Sorrow (2017) je prosycené syntetickými beaty současné postklubové scény a nekonečným echem jejího zastřeného vokálu, v podobě gradujících skladeb s typickou severskou atmosférou. Mimořádně esenciální zážitek slibuje však materiál z právě dokončeného prvního alba, jenž oficiálně vyjde až po aktuálním evropském turné. Výčet hostů na tomto albu je totiž více než zajímavý (mj. Deb Demure z Drab Majesty).

Dvojčlenný projekt Lavra tvoří Barbora Zelníčková (Ticho de Beige) a Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha aj.). V internetovém prostoru za sebou nechávají těžko vypátratelné stopy. Černobílé fotky pořízené na některém z dálničních tahů směrem z Prahy v sobě obsahují zlověstnost i nenápadnost, s jakou toto pražské duo dává nahlédnout do tajů své tvorby. Nejzásadnějším odkazem je několik nahrávek. Mixtape EVE dokazoval, že Lavra je jednou z největších tuzemských nadějí současnosti. Mohlo by se zdát, že mají blízko k witch houseu nebo české elektropopové tradici, ale ve skutečnosti se jejich tvorba posouvá ke komplikovanější práci se zvukem oplývající se znepokojivými vazbami i pomalu gradující a industriálními beaty. To dokazují i jejich poslední nahrávky, ale i speciální techrider pro tento koncert, ve kterém naleznete kromě zvonkohry také dvakrát floor tom. Máme se na co těšit.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce MENU: Sólveig...

Boromeum residence Hradec Králové (89 metrů)

Hotel U České koruny Hradec Králové (115 metrů)