Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších budov, objektů a architektonických památek. Národní téma pro rok 2020 je „Památky a vzdělání“. V roce 2020 uplynulo 140 let od narození významné osobnosti architekta Josefa Gočára, díky jehož urbanistickému řešení a realizovaným stavbám se stal Hradec Králové vzorem moderního města.

V rámci doprovodného programu jsou připraveny komentované prohlídky komplexu Gočárových škol, Šimkových sadů, prohlídkový program na Bílé věži nebo výstavy Fenomén Gočár inspirované Gočárovým dílem v Muzeu východních Čech a ve Sboru kněze Ambrože.

U příležitosti Dnů evropského dědictví město vydá tematický materiál Procházka nejen po Gočárových školách, který naváže na již vydané Procházky po mostech, parcích, hodinách, školách, věžích nebo zvoničkách. Všechny materiály jsou k dispozici v turistických informačních centrech na Velkém náměstí, v budově hlavního nádraží nebo v infocentru na Eliščině nábřeží.

Vstup na doprovodný program je zdarma nebo za snížené vstupné.

Změna programu vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (713 metrů)

Ubytování U PalukůChrudim (28.8 km)

Residence ArxChrudim (28.9 km)