Dny evropského dědictví - Zámek Hrádek u Nechanic

Dny evropského dědictví - Zámek Hrádek u Nechanic

Adresa:

Nechanice, Zámek

Termín: 15.9.2018 16.9.2018

15zář - 16zář celý den

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky akce v přírodě dny otevřených dveří


V rámci Dnů evropského dědictví 2018 bude při prohlídkách zámeckých sklepů s ukázkou technických vymožeností poprvé v historii zpřístupněna i historická kuchyně přímo jako součást trasy okruhu Zámecké sklepy.
Třikrát denně jsou pro Vás navíc na trase II. okruhu připraveny komentované prohlídky na téma "Harrachové a diplomacie".
Šlechta českých zemí v evropské diplomacii je tématem, kterým v roce 2018 pokračuje úspěšný dlouhodobý projekt Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Jeho cílem je výzkum a prezentace odkazu šlechtických rodů zemí Koruny české, jejichž někdejší rezidence Národní památkový ústav spravuje. Každoročně se projekt zaměřuje buď na konkrétní rod, nebo reflektuje specifická témata spjatá se šlechtou. V letošním roce se projekt zaměří na téma šlechtické diplomacie. Více informací o projektu najdete ZDE.

Speciální komentované prohlídky s Mgr. Petrem Noskem budou v sobotu i v neděli začínat v 11:00h, 13:00h a 15:00h. Doporučujeme rezervaci. V případě větší skupiny je rezervace NUTNÁ.

Rezervace na telefonním čísle 495 441 244 nebo na e-mailové adrese vuurenova.anna@npu.cz
Na prohlídku Zámeckých sklepů doporučujeme pevnou obuv. Tento okruh je omezen maximálním počtem 15 osob ve skupině.

Vstupné

Komentované prohlídky: Plné vstupné 120 Kč/osoba, snížené 80 Kč. Zámecké sklepy: Plné vstupné 50 Kč/osoba, snížené 40 Kč.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Penzion U Lípy Libčany (3.9 km)

Hotel Černigov Hradec Králové (10.3 km)