Slavnosti hořických trubiček

Slavnosti hořických trubiček

Adresa:

Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad

Termín: 8.9.2018
Vstupné:

zdarma

Žánr: slavnosti gastronomie festival soutěže jarmark řemesla zdarma


Přijďte ochutnat Hořické trubičky na další ročník Slavností Hořických trubičky v sobotu 8. září 2018. Gurmánský festival se spoustou soutěží se zaměřuje především na tradici výroby hořických trubiček, nechybí ani jarmark s kulturním programem po celý den.
Ochutnejte sladkou regionální pochoutku z Hořic s chráněným zeměpisným označením! Ochutnejte hořické trubičky v sobotu 8. září 2018. V tento den náměstí ožije dnes již tradiční akcí, na které se dozvíte vše o tajemství jejich výroby. Chybět nebudou trubičkové a dětské soutěže i řemeslné stánky certifikovaných produktů z celé republiky.

Vše doplní bohatý kulturní program. Pro děti bude připravena velká nafukovací skluzavka, trampolína, výtvarná dílna, malování na obličej, kuličková dráha, pískoviště, střelba z foukačky a další atrakce v parčíku na náměstí.

Trubičky se v Hořicích pečou už od roku 1812, kdy prý recept na oblíbenou pochoutku svého pána prozradil jedné místní měšťance jako odměnu za ošetřování raněný kuchař císaře Napoleona. Křehké oplatky, vyráběné sypané nebo plněné sladkým krémem, můžete ochutnat na gurmánském festivalu s bohatým kulturním programem. Vítanou kuriozitou jsou zejména soutěže, třeba v pití piva trubičkou nebo o nejdelší skládanou trubičku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Slavnosti hořických...

Spa resort Tree of Life Lázně Bělohrad (7.4 km)

Hotel Hradec Mlázovice (9.2 km)