Dny evropského dědictví v Trutnově

Dny evropského dědictví v Trutnově

Adresa:

Trutnov, Krakonošovo náměstí

Termín: 8.9.2018 9.9.2018
Vstupné:

zdarma

8zář - 9zář celý den

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky dny otevřených dveří zdarma děti rodina výstava hudba


Dny evropského dědictví zahájí na Krakonošově náměstí starosta Trutnova Mgr. Ivan Adamec, účinkovat budou členové Klubu vojenské historie Trutnov a smíšený pěvecký sbor Colours of GTU při trutnovském gymnáziu. Ve Staré radnici bude připraveno setkání s kronikářkou města Mgr. Alenou Křivskou, prohlídka kroniky a fotokroniky (jejím autorem je Miloš Šálek), projekce videosnímků, prohlédnutí galerie starostů i dětský koutek připravený ve spolupráci s Tkalcovským muzeem Dům pod jasanem. Dále se v sobotu 8. 9. můžete těšit na hudební vystoupení v Haasově paláci od 11:00 a 14:00 hodin a výstavu výtvarných prací O nebi. V Galerii Draka premiéru filmu Šifra mistra Spiegela od 12:00 hodin. 4

V Muzeu Podkrkonoší zahájení výstavy Trutnovsko v letech 1918 - 1938 od 11:00 hodin, výstavy Trutnov v srpnu 1968 ve fotografiích a dokumentech, Vítězství Rakušanů u Trutnova a tzv. Trutnovská zrada v prusko-rakouské válce 1866. Návštěvníci budou mít možnost navštívit také expozice Hrady, zámky a chalupy Trutnovska (vstup na výstavy zdarma, vstup do expozic za poplatek). Pro návštěvníky bude otevřen Kostel Narození Panny Marie, rovněž bude otevřena Galerie města Trutnova (výstava fotografií Ivana Pinkavy). V parku budou mít zájemci možnost navštívit podzemní chodbu a využít komentované prohlídky parku od 13:00 hodin, parku a lesoparku od 15:00 hodin - svým výkladem je budou provázet studenti České lesnické akademie Trutnov. Členové Klubu vojenské historie Trutnov budou připraveni odpovídat na dotazy návštěvníků v Janské kapli.

Otevřen bude také Památník generála Gablenze na vrchu Šibeníku, u kterého proběhne od 15:00 do 18:00 hodin akce pro celé rodiny pod názvem ROZLOUČENÍ S LÉTEM.
V neděli 9. 9. od 8:30 hodin se bude konat Den železnice - program v areálu depa i jízdy parního vlaku. Informace poskytne Turistické informační centrum ve Staré radnici.
Po oba dny bude možnost využít komentované prohlídky v areálu stavby Střediska volného času Na Nivách, otevřena bude také dělostřelecká tvrz Stachelberg.

Pořadatel: město Trutnov a UFFO

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Penzion Pohoda Trutnov (174 metrů)

Hotel Krakonoš Trutnov (181 metrů)