Prodloužené víkendy - Jičín

Prodloužené víkendy - Jičín

Adresa:

Jičín, různá místa

Termín: 15.6.2020 (pondělí) 31.8.2020

15čer - 31srp celý den

Žánr: festival hudba divadlo historie rodina děti trhy rodina komentované procházky


Projekt Prodloužených víkendů již neodmyslitelně patří k letní programové nabídce města Jičína. Od poloviny června do konce srpna se místní i turisté mohou vždy od pátku do pondělí těšit na pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech Jičína a jeho okolí. Věřte, u nás se nudit nebudete.

PÁTEK
vybízí k prohlídce centra města, ať už historických a kulturních památek nebo pohádkových míst. Muzeum, synagoga, Valdická brána či Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře jsou otevřeny do podvečerních hodin. Během dne jsou v nabídce i komentované prohlídky kostelů sv. Jakuba a sv. Ignáce, s průvodcem můžete vyrazit také na procházku centrem města. Rodiny s dětmi pak mohou využít komentované procházky Cipískovy stezky s Rumcajsem a Mankou. Příznivci alternativního umění jistě rádi stráví večery ve Valdštejnské lodžii, jejíž atmosféra umocňuje netradiční divadelní představení a koncerty různých žánrů.

SOBOTA
dopoledne si nenechte ujít vyhlášené trhy na Valdštejnově náměstí a pěší zóně, kde seženete vskutku široký sortiment. V centru města panuje dobrá nálada, kterou navozují pouliční umělci. Na dvorku K-klubu v ulici Smiřických se odehrávají odpolední pohádky pro děti. Nejenom nákupy a kulturou živ je člověk, ale také pobytem v přírodě. Muzeum přírody Český ráj láká do nedalekých Prachovských skal, kde jsou kromě vycházek a večerních exkurzí připraveny výstavy, večerní pozorování obojživelníků a další jiná překvapení.

NEDĚLE
je od slova nedělat, proto je pojata relaxačně. V horkých letních dnech koupaliště Kníže poskytuje vedle vodních radovánek a osvěžení i kvalitní zázemí pro trávení volného času. Pro děti jsou připraveny soutěže. V centru města zve k odpočinku zámecký park, kde se konají hudební odpoledne a podvečery.

PONDĚLÍ
po celý den má otevřeno Muzeum hry i galerie. Prohlídka expozic probíhá zábavnou formou. Po komentované prohlídce centra města můžete zavítat na tvůrčí dílny do Knihovny Václava Čtvrtka. A protože Jičín není jenom pohádkové město, ale i město Valdštejnovo, nechybí zde samotný Albrecht z Valdštejna. Každé pondělí od 15 do 17 hodin „úřaduje“ na nádvoří jičínského zámku ve své polní kanceláři. Příznivci historie by si pak neměli nechat ujít podvečerní procházky po stopách bojů z roku 1866, kdy se u Jičína střetla pruská a rakouská armáda.

Kulturní centra - Jičín Akce v obci Jičín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prodloužené víkendy -...

Rezidence Věž JičínJičín (501 metrů)

Středověký hotel DěteniceDětenice (14.8 km)

Zámek DěteniceDětenice (14.8 km)