Z historie četnictva

Z historie četnictva

Adresa:

Ivančice, Široká 1

Termín: 15.3.2018 27.5.2018
Vstupné:

20 Kč

15bře - 27kvě celý den

Žánr: výstavy


Výstava o četnictvu v letech 1918–1939 připravená Muzeem v Ivančicích ve spolupráci s Klubem policejní historie Brno. 

Výstava přibližuje historii československého prvorepublikového četnictva. Pozornost je věnována nejen výstroji a výzbroji, ale také jednotlivým útvarům, a to četnickým pátracím stanicím, četnickým pohotovostním oddílům, četnickým silničním kontrolním stanicím a četnickým leteckým hlídkám. Připomenuta je i Stráž obrany státu. 

Nechybí zde ani informace o kriminalistice u četnictva a základních kriminalistických metodách – daktyloskopii, balistice, mechanoskopii. Část výstavy je rovněž věnována četnickým stanicím na Ivančicku. Návštěvníci se zde mohou dozvědět i o některých případech, které četníci v regionu řešili. 
Na výstavě uvidíte nejen řadu fotografií, ale také dobové dokumenty a předměty vztahující se k činnosti četnictva, např. uniformu praporčíka a štábního strážmistra, pelerínu pro důstojníky, ukázky zbraní, součásti výstroje, pátrací pomůcky, daktyloskopickou soupravu. K zajímavým exponátům patří i nářadí lupiče pokladen.

Výstava je součástí projektu Republika 100, kterým čtyři muzea (Technické muzeum v Brně, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum a Muzeum Brněnska) připomínají výročí 100 let od vzniku samostatného Československa.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Z historie četnictva

Hotel EPOPEJ Moravský Krumlov (7.4 km)

Hotel Vinum Coeli Dolní Kounice (7.4 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (17.6 km)