JazzFestBrno 2018: Pavel Wlosok Trio + Rick Margitza / Donny McCaslin

JazzFestBrno 2018: Pavel Wlosok Trio + Rick Margitza / Donny McCaslin

Adresa:

Brno, Veveří 113

Termín: 15.3.2018
Vstupné:

od 290 Kč

15březen čtvrtek 19:30

Žánr: koncertyjazz


Již od nahrávky Perpetual Motion z roku 2012 bylo jasné, že Donny McCaslin se od sofistikovaného bona fide jazzu dostává do meziprostoru, který nezná stylové hranice a přeje kreativitě. Úspěchu hudebního novotvaru si tak zákonitě museli všimnout nejen jazzmani. Donnymu McCaslinovi možná právě proto zavolal zpěvák David Bowie a jeho kapelu přizval k natáčení svého vrcholného a definitivně posledního alba Black Star.

V úžasné symbióze dvou světů, z níž všichni profitují, napsal Bowie nádhernou tečku za svojí kariérou právě s asistencí McCaslina a jeho kapely, jež od této zkušenosti nebude nikdy stejná jako dřív. Přenesla totiž do své tvorby část Bowieho génia a zároveň zůstala věrná své nekompromisně hledačské a improvizační povaze.

Výjimečný saxofonista Donny McCaslin se vyhýbá klišé jako morové nákaze a prokazuje neuvěřitelnou všestrannost. Objev roku v anketě časopisu Downbeat, nominovaný na Grammy jako sólista Maria Schneider Orchestra, člen kvinteta Davea Douglase, Mingus Dynasty, bandleader a skladatel by jako své trvalé bydliště mohl s klidným svědomím uvádět „pódium“, jelikož prakticky žije na turné.

První polovinu večera obstará Pavel Wlosok Trio s hostujícím saxofonistou Rickem Margitzou. Pavel Wlosok je pianista, skladatel, mistr zvuku a fotograf českého původu, který už přes 20 let žije ve Spojených státech. Vyučuje na Western Caroline University, ale celou dobu pobytu v USA se vrací do Česka – osobně i prostřednictvím mnoha nahrávek. Rick Margitza je výtečný americký saxofonista, jehož dědeček pochází z Maďarska. Proslul především svým angažmá v kapele Milese Davise v 80. letech a spolupracemi s dalšími jazzovými esy, jmenovitě Mariou Schneider, Lennym Whitem nebo Steps Ahead. Od roku 2003 žije v Paříži a vystupuje s tamější jazzovou smetánkou i jazzmany z USA.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce JazzFestBrno 2018: Pavel...

Hotel Avanti Brno (1 206 metrů)

Hotel Bobycentrum Brno (1 404 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.9 km)