Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet

Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet

Termín: 9.12.2017
Vstupné:

200 Kč (150 Kč studenti a důchodci)

Žánr: divadlo


Mezinárodní umělecký projekt souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE přibližující tanec a kulturu nejvyšších společenských vrstev Evropy v období baroka. V první části se představí barokní společenské tance z evropských královských dvorů a divadelní tance z barokních oper přelomu 17. a 18. století v tzv. poučené interpretaci a v autentických dobových oděvech.

Zastoupena bude Francie, Itálie, Španělsko, Anglie, Uhry i Saský dvůr. To vše v podání uměleckých souborů Alla Danza Brno – Baroque z České republiky, Fringia ze Slovenské republiky a Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego z Polska.

Po přestávce bude ve druhé části uvedeno scénické taneční představení souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE „Le ballet des éléments aneb V moci živlů“ – tanečně-dramatické vystoupení vycházející z původního barokního námětu o kouzelnici Armidě… Kostýmní výpravou a gestikou toto představení přiblíží teatrální výpravnost barokních „opéra-ballet“ oblíbených zejména ve Francii v době Ludvíka XIV. Barokní hudební doprovod Capella Antiqua Brunensis pod vedením Richarda Závady. Barokní árie přednese sopranistka Ivana Pavlů.

Projekt odkazuje na letošní celoevropský „Císařský rok 2017“ připomínající 300. výročí narození Marie Terezie, české národní téma „Baroko všemi smysly“ a regionální projekt „Jižní Morava – Baroko na každém kroku“.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

3prosinec pondělí 19:00

Jméno

, Lidická 16 Divadlo

26prosinec středa 14:00

27listopad úterý 19:00

Ubytování v okolí akce Baroko napříč Evropou...

Grandhotel Brno Brno (154 metrů)

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (280 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.5 km)