200 let Moravského zemského muzea: Oddělení Centra kulturně-politických dějin 20. století

Adresa:

Brno

Termín: 13.9.2017 8.10.2017

13zář - 8říj celý den

Žánr: výstavy


Vznik Centra kulturně-politických dějin 20. století k 1. dubnu 2015 byl výsledkem akvizičních úspěchů odborných pracovníků Oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea, kteří od roku 2010 získali úctyhodné množství významných „antitotalitních“ materiálů s důrazem na dobu tzv. normalizace (1968–1989).

Sbírka Moravského zemského muzea je tak obohacena o výjimečné dokumenty politologické, politické, sociologické, filozofické, publicistické, literární i historické.

Výstava prezentuje několik stěžejních okruhů z fondů Centra. Návštěvníci mají možnost shlédnout dokumenty týkající se Charty 77, k vidění jsou též ukázky exilových knih a periodik, zakázané samizdatové literatury i materiálů ohledně ilegálních bytových seminářů. Výstava přináší vhled též do technických možností publikování textů i interní komunikace v rámci tehdejšího disentu.

Tyto možnosti byly z dnešního pohledu obecně velmi skromné. Na druhou stranu právě v tomto prostředí díky západní podpoře byly u nás poprvé využity počítače k publikačním účelům i k utajené komunikaci se zahraničím.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 200 let Moravského...

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (134 metrů)

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (236 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.3 km)