LUX film days 2016

Brno, Moravské náměstí 3

7.12.2016 9.12.2016

0 Kč

Další vstupenky

LUX film days 2016

Filmová cena LUX byla založena v roce 2007 a každoročně ji uděluje Informační kancelář Evropského parlamentu. Když otevřu oči, Můj život Cukety a Toni Erdmann. Tyto různorodé filmové příběhy, které vznikly díky velkému nadšení a kreativitě mladých talentovaných filmových tvůrců, budou promítány během letošního ročníku Filmových dnů LUX.

Tyto tři filmy nám umožní ponořit se do děje a vnímat jej očima mladých lidí, jejichž život se odehrává ve velmi rozdílných kontextech – ať už v předvečer arabského jara, v dětském domově či ve světě byznysu.

Diváci mohou hlasovat pro film, který se jim nejvíce líbil, na stránkách Filmové ceny LUX nebo na Facebooku. Vítězný film získá Cenu diváků Filmové ceny LUX a bude vyhlášen na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. http://www.luxprize.eu/lux-film-days

*P R O G R A M*

•7.12. - 20:30 - À PEINE J’OUVRE LES YEUX Když otevřu oči Leyla Bouzidová Francie, Tunisko, Belgie, Spojené arabské emiráty http://bit.ly/2fnEGBr Vláda Ben Aliho se blíží ke konci a tvrdohlavá osmnáctiletá Farah se proti vůli rodičů, kteří z ní chtějí mít lékařku, stává členkou politicky angažované rockové skupiny Joujma. Zatímco mladá žena objevuje vzrušující noční život Tunisu, setkává se i s nebezpečím režimu, který sleduje její každodenní život a proniká do něj.

•8.12. - 20.30 - MA VIE DE COURGETTE Můj život Cukety Claude Barras Švýcarsko, Francie http://bit.ly/2fUix27 Hlavní hrdinou filmu je čiperný chlapec přezdívaný Cuketa, který se po smrti své matky-alkoholičky ocitá v dětském domově. Příběh líčí jeho zážitky v novém prostředí, kde je obklopen dětmi, s kterými, podobně jako s ním, se život příliš nemazlil.

•9.12. - 20.30. - TONI ERDMANN Maren Adeová Německo, Rakousko, Rumunsko http://bit.ly/2e3nZM1 Otec bez ohlášení přijíždí z Německa do Rumunska, aby navštívil svou dceru, která pracuje jako podniková poradkyně v Bukurešti. Znepokojen tím, že jeho dcera zdánlivě ztratila potěšení ze života, se vydává za Toniho Erdmanna, samozvaného „poradce a kouče“, který se jí začne nepříjemně plést do života.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce LUX film days 2016

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.