Brno, Žerotínovo náměstí 6

13.10.2016 15.10.2016

0

Další vstupenky

42. Mezinárodní festival ekologických filmů Ekofilm 2016

Vodě a suchu se věnuje letošní 42. ročník festivalu ekologických filmů EKOFILM, který se v Brně koná od 13. do 15. října. Už v předvečer prvního dne ale festival zahájí koncert Dana Bárty & Illustratosphere. Přijďte v 19 hodin na náměstí Svobody.

Festival se kromě centrálního brněnského náměstí bude odehrávat v Sále Břetislava Bakaly, v budově Fakulty sociálních studií MU a v Otevřené zahradě. Vedle 40 soutěžních snímků z celého světa připravili organizátoři nesoutěžní projekce. Diváci uvidí například francouzský snímek Oceány, za který jeho režiséři Jacques Perrin a Jacques Cluzaud získali sošku Césara pro nejlepší dokument.

Nejatraktivnějším filmem nesoutěžní sekce bude nový americký film Deepwater Horizon: Moře v plamenech o katastrofě ropné plošiny v Mexickém zálivu z roku 2010, obsazený předními hollywoodskými herci. Po projekci bude následovat beseda s výkonným ředitelem Greenpeace Česká republika Davidem Murphym.

„Máte problém, že vám voda bere půdu? Že už jste byli pětkrát vyplavení? Že platíte čím dál víc za pitnou vodu? Že nemáte ve své studni dost kvalitní vody? Letošní EKOFILM je přesně o tom, budeme se bavit konkrétně, uvidíte filmy a uslyšíte názory, co je možné s těmito vašimi problémy dělat,“ zve na EKOFILM prezident festivalu a bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko. K festivalu kromě filmů patří také bohatý doprovodný program.

Výstavy v Otevřené zahradě a stanu EkoExpo na náměstí Svobody doplní besedy pro širokou veřejnost všech věkových kategorií. Vstup na festivalové projekce i doprovodný program je pro návštěvníky zdarma. Pro vstup na projekce je ale potřeba se akreditovat na www.ekofilm.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce 42. Mezinárodní festival ekologických filmů Ekofilm 2016

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.