K celosti - komentovaná prohlídka k výstavě malíře a grafika Ladislava Laštůvky

V rámci komentované prohlídky nás výstavou K celosti provedou Mgr. Hana Fadingerová, kurátorka výstavy, a Zdeněk Volf, umělcův blízký přítel a autor textu monografie Ladislava Laštůvky. Ladislav Laštůvka se narodil roku 1951 v Brně.

Zde absolvoval Střední průmyslovou školu textilní, výtvarný obor. Oddělení malby vedené Petrem Skácelem navštěvoval na Lidové škole Jaroslava Kvapila v Brně. Jeho tvorba je zastoupena v domácích i zahraničních sbírkách, například v Muzeu umění v italské Pescaře. Vystavoval v Norsku, Polsku, Francii, Itálii, Rakousku, Švédsku a u nás.

Výstava je nazvaná „K celosti“ podle textu malířova přítele, básníka Zdeňka Volfa v publikaci shrnující celoživotní tvorbu Ladislava Laštůvky, která při této příležitosti vyšla. Dobře charakterizuje podstatu jeho uměleckého přístupu, který byl soustředěným usilováním, možná až zápasem o přesné vyjádření vážného obsahu. Jeho obrazy obsahují základní pocity a stavy – lásku, touhu, bolest, úzkost i naději.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce K celosti - komentovaná prohlídka k výstavě malíře a grafika Ladislava Laštůvky

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra v Brně Akce v obci Rajhrad

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.