Thákur

Brno, Blatného 3078/24

1.11.2016

110 Kč (studenti a důchodci 85 Kč)

Další vstupenky

Thákur

Přednáška • Filozof, spisovatel, básník, hudební skladatel a malíř • První neevropský laureát Nobelovy ceny za literaturu • Inspirátor indické kulturní renesance a sjednocení lidí Rabíndranáth Thákur byl básníkem, prozaikem, dramatikem, hudebním skladatelem, malířem, pedagogem, filozofem, propagátorem indického kulturního dědictví a nezávislosti Indie, hlasatelem sbližování Východu a Západu, nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1913.

Představuje vrchol moderní indické kulturní renesance se zachováním vztahu k hlubokým tisíciletým kořenům. Je nejvýznamnějším představitelem moderní indické literatury. Napsal přes 200 knih veršů, dramat, románů, povídkových souborů, esejů a cestopisných črt a mnohé sám přeložil do angličtiny. Pocházel z bohaté a vysoce kulturní rodiny, která se aktivně podílela na veřejných projektech.

Vyrůstal v literárním, hudebním a divadelním prostředí. Jeho nejstarší bratr byl respektovaný filozof a básník, další bratr talentovaný hudebník a dramatik a jedna z jeho sester byla uznávanou spisovatelkou. Sám Thákur psal první básně už v osmi letech. Jako dospělý vyvinul velké úsilí o pozvednutí Indie a hlavně chudý a nevzdělaný indický venkov. Vše co sepsal či uskutečnil, nás do dnes inspiruje k lepšímu životu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Thákur

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.