Jozef van Wissem + Syny

Jozef van Wissem + Syny

Termín: 30.10.2016
Vstupné:

190 Kč

30říjen neděle 20:00

Žánr: koncertyHip HopRB

Umělci: Jozef van Wissem


Jozef van Wissem + Syny - PRAHA / Fórum pro architekturu a media - 30.10.2016 v 20:00

JOZEF VAN WISSEM (NL)

Jozef van Wissem je nizozemský loutnista a hudební skladatel. Spolupracoval například s Gary Lucasem, Keiji Hainem, Jamesem Blackshawem nebo Jimem Jarmuschem, se kterým v roce 2012 nahrál dvě alba, v roce 2013 získal hlavní cenu festivalu v Cannes za filmovou hudbu k filmu Přežijí jen milenci (J. Jarmusch). Do Prahy přijede s aktuálním albem When Shall This Bright Day Begin (2016).

SYNY (PL)

Syny je projekt Roberta Piernikowskeho (Napszyklat) a produceta 1988 (Etamski). Sami tvrdí, že dělají hip hop bez přívlastků, jakkoliv jejich hudbu recenzenti nejčastěji popisují pomocí různých  škatulek jako “avangardní” nebo “experimentální”. 

Jejich debutové album Orient (2015, Latarnia Records) přesto vytváří dojem existence alternativní historie žánru – svět, ve kterém vládnou staré, zaprášené bicí automaty, analogové syntezátory a VHS kazety se stokrát ohraným videoklipem. Syrové beaty jsou rovnoceným partnerem surreálným textům a neúprosné flow. Orient je bezpochyby jedno z nejoriginálnějších středoevropských alb poslední doby.

Zvuk loutny je neodmyslitelně spjatý s dávnými časy, ale v Americe usazený Holanďan Jozef van Wissem všemožně otvírá tomuto nástroji nové horizonty. Ať už v kontextu soudobé improvizace nebo v rámci svých hypnotických skladeb,...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jozef van Wissem + Syny

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (71 metrů)

Hotel Royal Ricc Brno (372 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.1 km)