Vyhnání Gerty Schnirch

První premiérou nového dramaturgického cyklu se stane dramatizace románu Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch. Mladá česká prozaička se ve své knize, za kterou získala cenu čtenářů Magnesia Litera, zaměřila na tematiku vyhnání brněnských Němců. Román, který je spjat přímo s válečnou i poválečnou historií města Brna, sleduje životní příběh české Němky a v premiéře bude uveden jako site specific. Na jaře 2015 pak v sérii zájezdových představení připomene sedmdesáté výročí divokého odsunu v roce 1945.

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několika­měsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta" společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vrací do Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století.

Román o jednom osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět, v režii a dramatizaci Mariána Amslera.

Další termíny akce

3.4.2017 19:30 (pondělí) Přidat do kalendářevstupenky
4.4.2017 19:30 (úterý) Přidat do kalendářevstupenky

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Vyhnání Gerty Schnirch

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.