Ochutnávka vín vyrobených za pomocí dubových alternativ

Ochutnávka vín vyrobených za pomocí dubových alternativ

Adresa:

Velké Bílovice, Žižkovská 1230

Termín: 16.8.2016
Vstupné:

zdarma

16srpen úterý 10:00

Žánr: ostatní akcevínogastro


Ve Velkých Bílovicích se v úterý 16. srpna uskuteční ochutnávka vín finalizovaných pomocí dubových alternativ. Degustace proběhne v prodejně společnosti BS vinařské potřeby a bude spojena s neformální diskuzí o využívání různých forem dubových alternativ v různých fázích výroby.

Návštěvníci mohou vyzkoušet vzorky červených i bílých vín například Rulandské šedé, Rulandské modré, Veltlínské zelené a další pro jejichž finalizaci byly použity dubové desky, kostky, válečky, ale také novinky jako Oenofirst a Oenofirst finisher od společnosti Seguin Moreau. Během ochutnávek zájemci získají odborné informace i praktické rady pro nadcházející sklizeň.

Společnost BS vinařské potřeby je již 10. rokem výhradním zástupcem francouzské firmy Seguin Moreau. Tento světový výrobce barikových sudů a dalších produktů zaměřených na proces barikování vína představuje ve světě průkopníka ve výzkumu enologických možností dubu. Co se týká objemu, Seguin Moreau v současnosti dodává do celého světa na 90 000 sudů ročně a zabývá se i výrobou velkoobjemových sudů a tanků určených ke zrání vína.

Protože dubový sud je poměrně nákladnou záležitostí, znamená hledání alternativních cest pro barikování vín významný trend v současném vinařském světě. Jako náhrada barikového sudu se používají například dubové desky, válečky chipsy, lisovaná drť apod. vyrobené z páleného i nepáleného dubu. Aromatické látky uvolňující se z kousků dubového dřeva jsou ve výsledku velmi podobné jako ty v barikových sudech, navíc jsou však koncentrovanější, protože menší kousky mají v součtu větší povrch a zrání proběhne rychleji. Tyto alternativy se tak stávají výrazně dostupnější možností s mnohem nižšími transportními nároky, než je tomu u velkých a těžkých dubových sudů.

Ochutnávka je určena pro návštěvníky z řad široké veřejnosti ale i samotné vinaře a další zájemce o tuto metodu zpracování vína. Program začíná v 10 hodin a probíhá průběžně po celý den v prodejně společnosti BS vinařské potřeby ve Velkých Bílovicích. Vstup je zdarma bez nutnosti rezervace místa. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ochutnávka vín...

Hotel Akademie Velké Bílovice Velké Bílovice (885 metrů)

Ubytování U Padalíků Starý Poddvorov (7 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Camp Pálava Camp Pálava Mikulov (13 km)