Svátek TMY

Svátek TMY

Termín: 25.6.2016

25červen sobota 14:00

Žánr: ostatní akcezdarma


Nastává letní slunovrat. Po nejdelším dni v roce přijde nejkratší noc a začne astronomické léto. Tento astronomický jev sledovali naši předkové odpradávna. Na počest slunečním božstvům se zapalovaly o půlnoci obrovské ohně.

Oheň měl dodat Slunci sílu. Skákalo se také přes plameny a do vzduchu se vyhazovaly hořící pometla pro zastrašení zlých sil. Světlo a tmu přitom můžete oslavit i na Hvězdárně a planetáriu Brno. Na Hvězdárně a planetárium Brno na to ale půjdeme úplně z jiné strany. Napřed si vyzkoušíte, jak by se vám žilo bez světla. Za úplné tmy. Na sobotu 25. června 2016 od 14.00 do 19.00 jsme totiž připravili stezku tmou. Vstup ZDARMA!

Protože, slavíme příchod léta a prázdnin, nebudeme jen bloudit tmou, ale také vypustíme svá přání ke hvězdám. Každý návštěvník od nás dostane jeden nafukovací balonek s logem Hvězdárny a planetária Brno. Ten může vzít s sebou na cestu a posílat nám pak fotografie kam nejdál s „hvězdným balónkem“ doputoval.

Fotografie budeme postupně zveřejnovat na Facebooku od července až do konce srpna. Na konci léta pak vylosujeme 3 cestovatele, kteří od nás obdrží zajímavé ceny.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svátek TMY

Hotel Myslivna Brno (548 metrů)

Hotel Santander Brno (778 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Restaurace U Kosa Restaurace U Kosa Brno (4 km)