Mezinárodní přehlídka. Soubory, edice, vizuální identity, dlouhodobé spolupráce

Mezinárodní přehlídka. Soubory, edice, vizuální identity, dlouhodobé spolupráce

Termín: 16.6.2016 30.10.2016

16čer - 30říj celý den

Žánr: výstavydesign


Mezinárodní přehlídka, tradiční součást Bienále Brno, představí výběr z přihlášených prací z celého světa vytvořených v posledních čtyřech letech.

Přehlídka bude zaměřena na projekty z oblasti grafického designu, které svým rozsahem tvoří menší celky nebo soubory - edice, vizuální identity, dlouhodobé spolupráce - tedy ukázky jednotného přístupu zahrnující spektrum aplikací, médií či technik. Záměrem je představit reprezentativní výběr projektů v celé jejich šíři a umožnit tak návštěvníkům bienále hlubší vhled do profese grafického designéra. Jednorázové projekty či solitéry nebudou součástí mezinárodní přehlídky 27. ročníku Bienále Brno.

Výběr z přihlášených prací provede výběrová porota sestavená z designérů, teoretiků designu a zástupců organizátora, a to zejména s ohledem na přístupy řešení konkrétních celků, estetickou a funkční kvalitu prací a v neposlední řadě též s ohledem na prostorová omezení výstavních sálů.

Mezinárodní porota, sestavená z významných osobností mezinárodního grafického designu, udělí řadu cen, mezi nimi Grand Prix 27. mezinárodního bienále grafického designu Brno - Cenu ministra kultury ČRCenu primátora města Brna a Cenu Českých center udělovanou grafickému designérovi do 35 let.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní...

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (136 metrů)

Hotel Royal Ricc Brno (179 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (938 m)