Pavlína Fichta Čierna: Přesáhnout vše osobní

Pavlína Fichta Čierna: Přesáhnout vše osobní

Adresa:

Brno, Radnická 4

Termín: 4.5.2016 17.7.2016

4kvě - 17čvc celý den

Žánr: výstavyFotografie


Orientace Pavlíny Fichta Čierné na kulturologické přístupy předznamenávala vlnu tvůrčího i teoretického zájmu o oblast genderu a feminismu v naší postsocialistické realitě druhé poloviny 90. let. Autorka je ovšem solitérní osobností slovenského umění, která naznačenou ideovou oblast pojímá výrazně autonomně.

Koncepce výstavy „uvažuje“ o dvou výpovědních liniích, jež jsou v její tvorbě dlouhodobě přítomné. První z nich lze zjednodušeně označit jako dokumentaristickou, neboť zaznamenává autentické zpovědi aktérů stojících ve fascinujícím průsečíku pozic outsidera a „hrdiny“.

Navzdory nepochybnému společensko aktivistickému rozměru, který upozorňuje na obligátní stereotypy a předsudky, autorka nevyužívá aktéry k vyjádření jasných sdělení či postojů, ale zprostředkovává realitu v její nejednoznačnosti a heterogenitě.

Druhý z jejích přístupů má performativní charakter: Fichta Čierna různými způsoby prověřuje svůj vlastní subjekt, své emoce a sebepoznávání. Slovní komentář prvního modu nahrazuje záznam autorčiných fyzických prožitků jako je závrať, strach nebo chuť jídla, vyžadujících divákovu absolutní účast.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pavlína Fichta Čierna:...

Hotel Royal Ricc Brno (123 metrů)

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (299 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (908 m)