Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan

Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan

Adresa:

Brno, Jezuitská 1

Termín: 12.5.2016
Vstupné:

30 Kč

12květen čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan - Expediční klubovna - 12.5.2016 v 19:00

Masiv Mont Blancu. Místo se zvláštní atmosférou, kde se od nepaměti odehrávaly bitvy člověka s přírodou. Zde se rodila ta pravá dobrodružství, nad kterými rozumný člověk kroutí hlavou. Právě tady podnikali horolezci své mnohdy předem prohrané, ale přesto obdivuhodné výstupy. Mnoho z nich u toho přišlo o život, ale oddali se tomu, co milovali. Pojď se s námi podívat do Mekky horolezectví a projdi si s námi masiv Mont Blancu.

První část přednášky bude věnována treku kolem masivu Mont Blancu, který se rozprostírá do území tří států (Švýcarska, Francie a Itálie) a patří mezi nejnáročnější a nejkrásnější evropské přechody. Minulý rok jsem v rámci závodu Ultra-Trail du Mont-Blanc absolvoval sto kilometrovou severní smyčku a stal se tak nejmladším Čechem, který dokončil trať z italského Courmayeuru do francouzského Chamonix.

Druhá část bude zaměřena na zdolání nejvyššího evropského vrcholu. Před dvěma lety jsem podniknul sólo výstup francouzskou „normálkou“ a přestože se mi podařilo zdolat vrchol Mont Blancu, jednalo se kvůli počasí o riskantní hru na nebezpečném jevišti. Kterým věcem by se měl člověk při zdolávání Mont Blancu vyvarovat a jaké vybavení by měl mít sebou? To i mnohem více se dozvíte na mé přednášce! :)

Přednášet bude Ondra Švirák

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstup na Mont Blanc,...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (107 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (383 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (516 m)