Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan

Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan - Expediční klubovna - 12.5.2016 v 19:00

Masiv Mont Blancu. Místo se zvláštní atmosférou, kde se od nepaměti odehrávaly bitvy člověka s přírodou. Zde se rodila ta pravá dobrodružství, nad kterými rozumný člověk kroutí hlavou. Právě tady podnikali horolezci své mnohdy předem prohrané, ale přesto obdivuhodné výstupy. Mnoho z nich u toho přišlo o život, ale oddali se tomu, co milovali. Pojď se s námi podívat do Mekky horolezectví a projdi si s námi masiv Mont Blancu.

První část přednášky bude věnována treku kolem masivu Mont Blancu, který se rozprostírá do území tří států (Švýcarska, Francie a Itálie) a patří mezi nejnáročnější a nejkrásnější evropské přechody. Minulý rok jsem v rámci závodu Ultra-Trail du Mont-Blanc absolvoval sto kilometrovou severní smyčku a stal se tak nejmladším Čechem, který dokončil trať z italského Courmayeuru do francouzského Chamonix.

Druhá část bude zaměřena na zdolání nejvyššího evropského vrcholu. Před dvěma lety jsem podniknul sólo výstup francouzskou „normálkou“ a přestože se mi podařilo zdolat vrchol Mont Blancu, jednalo se kvůli počasí o riskantní hru na nebezpečném jevišti. Kterým věcem by se měl člověk při zdolávání Mont Blancu vyvarovat a jaké vybavení by měl mít sebou? To i mnohem více se dozvíte na mé přednášce! :)

Přednášet bude Ondra Švirák

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Výstup na Mont Blanc, ultramaraton Ultra-Trail du Mont-Blan

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.