Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu

Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu

Adresa:

Brno, Jezuitská 1

Termín: 10.5.2016
Vstupné:

30 Kč

10květen úterý 19:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu - Expediční klubovna - 10.5.2016 v 19:00

Od vysokohorských hřebenů, na nichž není nic než kamení, přes stráně červenající sebrusinkovým porostem a lesy, v nichž největšími pány jsou medvědi, vlci a rysi, po hluboká údolí rozkrojená stužkami řek, jež jakoby na břeh vyplavily dřevěné osady s dobrosrdečnými obyvateli. Můžeš jít dlouhé dny a nepotkat člověka, vylézt na vrchol a vidět odsud jen hory a hory, táhnoucí se do nekonečna jako moře.

Můžeš strádat hladem, únavou nebo chladem, jindy jíst dosyta, spát do odpoledne, vyhřívat se na slunku a radovat se z nesmírné svobody, kterou putování přináší. Karpatský oblouk je rozlehlá divočina, kde není nouze o dobrodružství, ať už po boku přírodních živlů nebo nových přátel.   

Viktorka Hlaváčková se v květnu 2015 vydala pěšky na pětiměsíční cestu ze Zlína přes Slovensko, Ukrajinu a Rumunsko do Banátu, konkrétně do české vesnice Gernik. Plánem bylo vylézt na nejvyšší vrcholy navštívených zemí, natočit o této cestě film, cestovat nalehko, vyjít s rozpočtem 1 € na den a nakonec se nachvíli usadit v Gerniku a pracovat tam za stravu anocleh. Přijďte si poslechnout, jak to všecko dopadlo a jaké příběhy se na takové cestě dají zažít. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pěšky přes karpatský...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (107 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (383 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (516 m)