Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu

Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu - Expediční klubovna - 10.5.2016 v 19:00

Od vysokohorských hřebenů, na nichž není nic než kamení, přes stráně červenající sebrusinkovým porostem a lesy, v nichž největšími pány jsou medvědi, vlci a rysi, po hluboká údolí rozkrojená stužkami řek, jež jakoby na břeh vyplavily dřevěné osady s dobrosrdečnými obyvateli. Můžeš jít dlouhé dny a nepotkat člověka, vylézt na vrchol a vidět odsud jen hory a hory, táhnoucí se do nekonečna jako moře.

Můžeš strádat hladem, únavou nebo chladem, jindy jíst dosyta, spát do odpoledne, vyhřívat se na slunku a radovat se z nesmírné svobody, kterou putování přináší. Karpatský oblouk je rozlehlá divočina, kde není nouze o dobrodružství, ať už po boku přírodních živlů nebo nových přátel.   

Viktorka Hlaváčková se v květnu 2015 vydala pěšky na pětiměsíční cestu ze Zlína přes Slovensko, Ukrajinu a Rumunsko do Banátu, konkrétně do české vesnice Gernik. Plánem bylo vylézt na nejvyšší vrcholy navštívených zemí, natočit o této cestě film, cestovat nalehko, vyjít s rozpočtem 1 € na den a nakonec se nachvíli usadit v Gerniku a pracovat tam za stravu anocleh. Přijďte si poslechnout, jak to všecko dopadlo a jaké příběhy se na takové cestě dají zažít. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Pěšky přes karpatský oblouk - z ČR do Banátu

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.