Kabinet Filmúz // There Will Be Blood // Kabinet Múz

KABINET MÚZ SE BUDE TEĎ ČAS OD ČASU MĚNIT V KABINET FILMÚZ… …a 4. května budiž jeho premiéra, kdy začneme s americkými nezávislými filmy. Pro začátek si pustíme vysoce úspěšný - pro leckoho režisérův vrcholný snímek – AŽ NA KREV z roku 2007 od svébytného tvůrce průhledů do zakázaných světů, analyzátora neurotických vizí a stylistického ekvilibristy PAULA THOMASE ANDERSONA.

AŽ NA KREV or THERE WILL BE BLOOD je epickým vyprávěním o honbě Daniela Plainviewa za prospěchem z ropného boomu. Plainview, jdoucí přes mrtvoly a obětující veškeré síly za účelem mocenské ziskuchtivosti, se ale zároveň čím dál tím více vzdává své lidskosti. AŽ NA KREV je střet ideových protiváh, tvrdých ruk dravého kapitalismu ztvárněného vzestupivším magnátem, a religiózního charizmatu v podání kazatele Eliho Sundaye.

Město se kde existovala jen důvěra v náboženská dogmata, stává centrem prýštící kluzké hmoty. Konflikt tradic a nově objevených sfér byznysu je v Andersonově filmu dotažen na nejvyšší možnou míru. AŽ NA KREV je nekompromisní a syrovou freskou korunovanou strhujícím vystoupením do role vžitého Daniela Day-Lewise. VSTUPNÉ ZDARMA (DOBROVOLNÉ vítané) or THERE WILL BE BLOOD.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Kabinet Filmúz // There Will Be Blood // Kabinet Múz

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.