Kokedamy

Kokedamy

Adresa:

Brno, Dominikánská 11

Termín: 14.5.2016
Vstupné:

490

14květen sobota 10:00

Žánr: ostatní akce


Co vás čeká v kurzu KOKEDAMY

Kokedamy pocházejí z Japonska a v překladu to znamená  mechová koule. Rostliny jsou zasazené do zeminy, obalené japonským jílem a mechem. Od klasického pěstování pokojových rostlin se liší jen ve způsobu zalévání, jejich pěstování není těžké, přitom působí nevšedně, moderně a vzdušně. 

Budete mít také možnost prohlédnout si zde kokedamy vytvořené z různých druhů rostlin, příp. již hotové kokedamy zakoupit. 

Co se naučíte:

V kurzu se naučíte udělat si vlastní kokedamu. Povíme si, které rostliny jsou pro přípravu kokedamy nejvhodnější, jaký substrát musíte použít a jaký vybrat mech. Pak už se pustíme do vlastního hnětení "hlíny", ukážu vám, jak ji upravit, abychom dosáhli krásného kulovitého tvaru. Také Vás naučím uháčkovat síťku na zavěšení kokedamy a poradím Vám, jak ji umístit do prostoru. 

Dozvíte se, kolik světla a zálivky kokedamy potřebují, jak je hnojit a ošetřovat. Dám Vám i pár tipů, aby rostliny doma přežily během Vaší dovolené. 

Co si odnesete:

Po absolvování tohoto kurzu už sami zvládnete proměnit Vaše pokojové rostliny na kokedamy a vytvořit si originální květinové zákoutí. Domů si také odnesete vlastnoručně vyrobenou kokedamu. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

26listopad neděle 14:45

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Poliklinika Bílý dům (Sál Břetislava Bakaly), Žerotínovo náměstí 533/6 Ostatní

Ubytování v okolí akce Kokedamy

Hotel Avanti Brno (379 metrů)

Hotel Bobycentrum Brno (382 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (1 040 m)