Soulový víkend v Otevřené zahradě

Adresa:

Brno, Údolní 33

Termín: 6.5.2016 8.5.2016

6květen pátek 18:00

Žánr: koncertyjazzbluesfilm


Soulový víkend v Otevřené zahradě 6.–8. května se V Brně uskuteční další JOYFUL NOISE víkend, otevřený pro všechny zájemce o vícehlasý zpěv. Lektory budou Lukáš Prchal a Alice Bauer, členové mezinárodně úspěšné a cappella formace Skety.

Víkend povede Lukáš Prchal, energický dirigent, zpěvák, trumpetista a beatboxer – proslulý zejména každoročním dirigováním Rybovy mše na pražském hlavním nádraží. Je všude tam, kde se v hudbě děje něco nového a nečekaného. Spolu s ním do Brna přijede Alice Bauer, skvělá jazzová a bluesová zpěvačka zpívající v mnoha uskupeních, mimo jiné nazpívala kvazibarokní árii svého bratra Varhana Orchestroviče Bauera do Formanova filmu Goyovy přízraky.

Během víkendu se účastníci pod vedení lektorů naučí 8 písní, se kterými pak vystoupí na závěrečném open-air koncertu. Akci pořádá urban-gospelová komunita JOYFUL NOISE, která se snaží svými aktivitami překračovat hranice běžného sboru, zpívá po ulicích, pořádá karaoke párty a organizuje výjezdy na zahraniční workshopy. „Naše pojetí gospelu je otevřené jiným žánrům, proto jsme tentokrát vybrali písně soulových interpretů jako jsou Stevie Wonder a Aretha Franklin. Nerozdělujeme hudbu na černou a bílou, ale chceme hlavně umožnit lidem při zpívání svobodně vyjadřovat emoce.

Nejsme žádný kostelní sbor, máme energickou kapelu, která se do toho umí pořádně opřít“, zdůrazňuje vedoucí sboru a dirigent Viki Sklář. Celý víkend se bude odehrávat v prostorách Otevřené zahrady na Údolní ulici, nácvik bude probíhat v unikátním pasivním domě a závěrečný nedělní koncert na venkovním pódiu s výhledem do rozkvetlé májové zahrady. „Rádi pro naše akce vyhledáváme neobvyklá místa, která mají zajímavou energii. Minulý, mimochodem velmi úspěšný ročník JOYFUL NOISE třeba proběhl v brněnské Industře, která vnikla renovací mrazírenské haly“, vysvětluje Glena Rauerová, která se ve sboru stará o produkci a propagaci.

Na víkend se můžete přihlásit na stránkách www.jnoise.cz, kde jsou také podrobné informace o jeho programu a lektorech. Cena je 1300/1100 Kč, pro sbory platí při účasti více než pěti členů zvýhodněná cena 900 Kč. Kontakt pro média Viki Sklář, 602 434 313, viki@jnoise.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Soulový víkend v...

Hotel Continental Brno (528 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (534 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (988 m)