Snídaně s Jelenou Vesić

Snídaně s Jelenou Vesić

Termín: 11.4.2016

11duben pondělí 11:00

Žánr: ostatní akcesetkání


Neformální setkání s nezávislou kurátorkou, spisovatelkou, redaktorkou a lektorkou JELENOU VESIĆ v kulturním prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média. Jelena Vesić byla spoluvydavatelkou periodika Prelom - Journal of Images ana Politics (2001-2009) a je spoluzakladatelkou nezávislé organizace Prelom Collective (2005-2010). Je aktivní v publikační, výzkumné a výstavní činnosti, v níž se prolíná politická teorie se současným uměním.

Ve svých textech Jelena Vesić zkoumá vztahy mezi uměním a ideologií v oblasti geopolitických dějin umění. Zaměřuje se na experimentální umění a výstavní praktiky šedesátých a sedmdesátých let v bývalé Jugoslávii a východní Evropě. Píše také o umělecké práci a praxi "sebe-organizace" ve věku kognitivního kapitalismu.

Její poslední kurátorské projekty jsou založeny na experimentech s formáty performativních přednášek, nemateriální kvalitě exponátů a vyprávění příběhů. Mezi ně patří: Oktobar XXX: Výstava-Symposium-Performance (2012-2013); Na spodním proudu sjednávání umělecké práce - Mezi láskou a penězi, mezi penězi a láskou (2013-2014); a Výstava o práci a lenosti (2012-2015). Jelena Vesić žije a pracuje v Bělehradě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Snídaně s Jelenou...

City Apart Hotel Brno (547 metrů)

Hotel Bílá růže Brno (572 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (2 km)