Snídaně s Jelenou Vesić

Neformální setkání s nezávislou kurátorkou, spisovatelkou, redaktorkou a lektorkou JELENOU VESIĆ v kulturním prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média. Jelena Vesić byla spoluvydavatelkou periodika Prelom - Journal of Images ana Politics (2001-2009) a je spoluzakladatelkou nezávislé organizace Prelom Collective (2005-2010). Je aktivní v publikační, výzkumné a výstavní činnosti, v níž se prolíná politická teorie se současným uměním.

Ve svých textech Jelena Vesić zkoumá vztahy mezi uměním a ideologií v oblasti geopolitických dějin umění. Zaměřuje se na experimentální umění a výstavní praktiky šedesátých a sedmdesátých let v bývalé Jugoslávii a východní Evropě. Píše také o umělecké práci a praxi "sebe-organizace" ve věku kognitivního kapitalismu.

Její poslední kurátorské projekty jsou založeny na experimentech s formáty performativních přednášek, nemateriální kvalitě exponátů a vyprávění příběhů. Mezi ně patří: Oktobar XXX: Výstava-Symposium-Performance (2012-2013); Na spodním proudu sjednávání umělecké práce - Mezi láskou a penězi, mezi penězi a láskou (2013-2014); a Výstava o práci a lenosti (2012-2015). Jelena Vesić žije a pracuje v Bělehradě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Snídaně s Jelenou Vesić

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.