Slowmotiondancer & Lišaj - Radio Wave Live Session

Druhá letošní Radio Wave Live Session se uskuteční v Kabinetu Múz. Slowmotiondancer https://slowmotiondancer.bandcamp.com/ Hudebníka a umělce Dominika Gajarského zná nezávislá scéna jako polovinu dvojice Palermo.

Gajarský působí také sólově pod pseudonymem Slowmotiondancer. Zvukově se projekt utápí v introspektivních náladách vytvářených jednoduchou kombinací nenápadných syntezátorových zvuků a kytary.

Přesvědčit se můžete poslechem skromného debutu Life is Fine. Gajarský s živým vystupováním šetří, o to raději ho přivítáme v rámci letošních Radio Wave Live Sessions. V minulosti si ale zahrál například na festivalu Creepy Teepee a svou premiéru naživo si odbyl před britským hudebníkem a performerem Deanem Bluntem.

Ten pro něj značí jednoho z nejdůležitějších umělců současnosti. Leccos to prozradí také o tom, jakou hudbu se snaží dělat Slowmotiondancer. Lišaj https://genot.bandcamp.com/album/szara-ep Terénní nahrávky pořízené u Baltského moře, zahalené zvukem temného ambientu i noiseu, který protínají beaty připomínající avantgardní hip hop a útržkovitý zpěv na pomezí s recitací. Tak by se dala ve stručnosti popsat mnohovrstevnaté EP Szara od jednočlenného ostravského projektu Lišaj, za nímž stojí Mikuláš Odehnal.

Tento milovník kazet - nahrávka jeho předchozího projektu Les vyšla na magnetofonové pásce a stejně tak i ta současná díky labelu Genot Centre - si rád pohrává s deformacemi zvuku a jeho následnými rekonstrukcemi. Lišajova hudba pak navazuje vazby, jednou téměř zpřetrhané rychlou informační dobou, s přírodním ekosystémem. Jde bezesporu o jednu z nejpozoruhodnějších nahrávek, které na tuzemské scéně minulý rok vznikly. Mutuju https://soundcloud.com/mutuju Vstup je zdarma!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Slowmotiondancer & Lišaj - Radio Wave Live Session

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.