Brno, Dominikánská 11

26.4.2016

2490

Další vstupenky

Základy překladu - seriál

Pro koho je kurz určen a co Vás na kurzu ZÁKLADY PŘEKLADU Z CIZÍHO JAZYKA čeká:

Kurz je určen pro všechny, kteří občas potřebují (například v rámci zaměstnání) něco přeložit, ale nechtějí nebo nemohou překlad studovat. Kurz se samozřejmě nemůže vyrovnat vysokoškolským studijním oborům překladatelství, ale vysvětlíme si alespoň základní principy, na nichž překlad stojí, podíváme se na různé způsoby, jak si ověřit, zda je váš překlad dobrý, povíme si něco málo k teorii, a především budeme překládat a všechny překlady důkladně rozebírat. 

Ke každému textu dostanete individuální zpětnou vazbu, obtížná nebo zajímavá místa budeme v hodinách rozebírat společně. Veškeré teoretické okruhy probereme jak abstraktně (z hlediska správných postupů), tak i na řadě konkrétních příkladů. Pro absolvování kurzu je potřebná znalost angličtiny alespoň na úrovni B1. 

Kurz bude veden česky, texty budeme překládat z angličtiny; mnohé poznatky se ale budou vztahovat k překladu obecně a nebudou vázány na konkrétní jazyk, takže je můžete využít i při překladech z jiných jazyků. Kurz je vhodný i pro začátečníky, kteří zatím s překladem nemají žádné zkušenosti. 

Co na kurzu například probereme: 

- různé překladové teorie a jak s nimi naložit, cíle překladu,
- úrovně textu, aktuální členění větné,
- samotný proces překladu, kontrola,
- obvyklý postup práce, spolupráce se zadavatelem,
- překlad do mateřštiny, překlad do cizího jazyka. 

Každá lekce bude trvat dvě hodiny, kurz bude probíhat vždy jednou za dva týdny. Sejdeme se 26. dubna, 10. května, 24. května, 7. června a 21. června

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Základy překladu - seriál

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.