Expedice SRÍ LANKA

Pokaždé, když kousnete do štrúdlu nebo si dáte perník, jíte kousek Srí Lanky. Ostrova, který je zásobárnou koření pro celý svět a téměř výhradního dodavatele skořice.

Ostrova, kterému se zaslouženě říká perla Indického oceánu, což si uvědomují také cestovatelé, kteří Srí Lanku za krátko zařadí mezi nejpopulárnější místa jako Thajsko nebo Maledivy. Než se tak stane a místní vymění pěstování pepře a vanilky za provozování plážových rezortů, je ten správný čas se sem zajet podívat. Srí Lanka je ostrovem s největším počtem volně žijících slonů na světě.

Místem, kde si ze stromu utrhnete čerstvý banán a napijete se z kokosového ořechu – tedy pokud ho zvládnete rozlomit. Budeme putovat po celém ostrově – i do jeho severních částí, kde ještě do roku 2009 zuřila občanská válka a kam se ještě rozmach turistického ruchu nedostal. Projdeme buddhistické chrámy včetně nejposvátnějšího místa – Chrámu Buddhova zubu.

Přejdeme vnitrozemská pohoří a vylezeme na Adam’s Peak, kam se škrábou tisíce místních, aby při této, pro Srílančany povinné pouti, viděli za rozbřesku stín hory. S místními uvaříme nejedno kari, nalovíme ryby a sklidíme pár kilo čajových lístků na čajové plantáži, aby si pak v Anglii mohli díky naší práci dát šálek čaje o páté.

A pokud budete chtít, tak si poslední den zasurfujeme na vlnách Indického oceánu. Srí Lanka nás baví a teď je na čase se s Vámi o tuhle zábavu podělit :-)

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Expedice SRÍ LANKA

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.