Přejít na stránky Ticketpro.cz

Gallon Drunk /UK/

Adresa:

Brno, Minská 15

Termín: 28.3.2014

28březen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyclubbingrockpopjazzbluespunkparty


Alternativní rocková skupina Gallon Drunk vystoupí 28.3.2014 v brněnském klubu Mersey. Kapela vznikla v Londýně v roce 1990 a jejich temný zvuk je ovlivněn celou řadou vlivů od punku k blues a jazzu. V Česku si zahráli v pražských klubech 007 na Strahově nebo v Rock Café v roce 2008.

Gallon Drunk /UK/

Alternativní rocková skupina Gallon Drunk vystoupí 28.3.2014 v brněnském klubu Mersey. Kapela vznikla v Londýně v roce 1990 a jejich temný zvuk je ovlivněn celou řadou vlivů od punku k blues a jazzu. V Česku si zahráli v pražských klubech 007 na Strahově nebo v Rock Café v roce 2008. 

Jejich divoký syrový rock s prvky blues evokuje tvorbu a koncerty skupiny Birthday Party, kde zpíval Nick Cave, než se vydal na sólovou dráhu, a která byla proslulá svou až zničující energií. Když se však podíváme na obsazení kapely, je jasné proč: kapelu vede člen Caveových Bad Seeds James Johnston.

Původní sestavu kapely v roce 1990 tvořili James Johnston (vokály, kytara, klávesy), Mike Delanian (basa), Max Décharné (varhany) a Nick Combe (bubny). Své debutové album You, the Night ... and the Music vydali v roce 1992, velká vlna popularity však přišla o rok později po vydání desky From the Heart of Town, která byla nominována na Mercury Prize, a kapela si zahrála v USA na místech jako Hollywood Bowl či Madison Square Garden. Odehráli velké evropské a americké turné jako headliner a mimoto předskakovali PJ Harvey na jejích koncertech. Následně v tříletých odstupech vydali další studiové desky In the Long Still Night (1996), Black Milk (1999) a Fire Music (2002).

Po přestávce, během níž Johnston cestoval a nahrával s Nickem Cavem a jeho Bad Seeds, se Gallon Drunk v roce 2007 vracejí s albem The Rotten Mile ukazujícím, že esprit divoké australskoberlínské scény 80. let okolo Bad Seeds a Crime And City Solution je stále živý. Dominuje mu energický a procítěný projev Johnstona a špinavý zvuk v čele s drásavou kytarou. Na svou zatím poslední desku The Road Gets Darker from Here (2012) naváží letos v březnu, kdy je plánováno vydání nového alba The Soul Of The Hour.

Zakladatel a frontman kapely James Johnston hrál mimo Gallon Drunk – jak bylo už výše zmíněno - v Bad Seeds Nicka Cavea, ke kterým se připojil na Lollapalooza turné v roce 1994 (předtím, než zde fungoval i jako plnohodnotný člen v letech 2003-2008) a působil v psychedelické rockové kapele Faust (2006-2012). V současnosti je spolu s bubeníkem Ianem Whitem z Gallon Drunk rovněž členem Big Sexy Noise s Lydií Lunch.

Nenechte si ujít výjimečný koncert v klubu Mersey 28.3.2014 od 20 hodin! Po skončení koncertu afterparty s DJ Liquidem A.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

31červenec neděle 20:15

12březen sobota 20:30

Komunál

, Kounicova 20/22 Koncert

Ubytování v okolí akce Gallon Drunk /UK/

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.1 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.7 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20.8 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...