Přejít na stránky Ticketpro.cz

Vanilla Fudge (USA)

Adresa:

Brno, Kounicova 20/22

Termín: 23.3.2014 25.3.2014

23březen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrock


VANILLA FUDGE (USA)- European Tour 2014

VANILLA FUDGE - velká legenda rockových dějin vystoupí v České republice na březnovém koncertě v Praze a v Brně!

Kapela vznikla již v roce 1967 a bude to tuzemská koncertní premiéra po neuvěřitelných 47 letech od vydání jejího albového debutu! V aktuální sestavě VANILLA FUDGE jsou tři původní zakládající členové - Mark Stein (hammond,zpěv), Vince Martell(kytara,zpěv) a známý bubenický čaroděj Carmine Appice. Kapelu ještě doplnuje basista Pete Bremy.
Psal se teprve rok 1967,když americká  VANILLA FUDGE vtrhla na tehdejší hudební scénu jako neznámý živel z jiné planety. Stejnojmenné debutové album VANILLA FUDGE přineslo komplet coververze jiných autorů,ale zásadní novinkou a hudebním přínosem byl do té doby neslýchaný a nový zvuk rockové kapely.
V hudbě VANILLY dominovaly majestátní hammondky,symfonické postupy a košaté harmonie,doprovázené střídáním nálad,patosem,přechody a dramatickým vokálem. Zvuk VANILLA FUDGE se stal základním pilířem a inspiračním zdrojem pro nástup mohutné světové hardrockové vlny v roce 1970  i pro celou pozdější  artrockovou a progresivní scénu.Klávesák Mark Stein silně ovlivnil varhanní sound Jona Lorda a Kena Hensleyho.Celkový zvuk ranných alb Deep Purple a Uriah Heep byl VANILLOU FUDGE znatelně poznamenán.

VANILLA FUDGE vydala ve své nejslavnější éře v letech 1967-1969 čtyři studiová alba. Nejslavnější hit ,,You Keep Me Hanging On" pochází z prvního alba,nejzdařilejší studiovkou je pak již autorské album Renaissance z roku 1968. Začátkem roku 1970 se VANILLA FUDGE rozpadá.Později pak přichází několik krátkodobých reunionů v pozměněných sestavách (v letech 1982,1987,1991,1999). Kapela s již velkým odstupem od své slavné ranné éry vydává další studiová alba (Mystery 1984 aThe Return 2002).

Nadcházející evropské turné VANILLA FUDGE se třemi původními členy v sestavě bude určitě patřit mezi významné koncertní události roku 2014!

http://www.melodka.cz

http://www.ozzyapotkan.cz

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vanilla Fudge (USA)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.4 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (20.1 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20.9 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...