Přejít na stránky Ticketpro.cz

Iva Bittová, Vladimír Václavek a Čikori

Adresa:

Brno, Minská 15

Termín: 7.6.2014

7červen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockfolkindiejazzworld music


Okouzlující a originální zpěvačka Iva Bittová vystoupí 7.6.2013 v brněnském klubu Mersey. Tentokrát nejen se svým dlouholetým kolegou Vladimírem Václavkem, ale i s projektem Čikori.

Okouzlující a originální zpěvačka Iva Bittová vystoupí 7. června v brněnském klubu Mersey. Tentokrát nejen se svým dlouholetým kolegou Vladimírem Václavkem, ale i s projektem Čikori.

Ivu Bittovou není třeba dlouze představovat. Neobyčejná osobnost, všestranná houslistka, skladatelka a zpěvačka, která prošla klasikou, jazzem, folkem, world music, rockem, experimentální alternativou. Vystupovala v Evropě i v Americe a je držitelkou mnoha cen. V roce 1999 založila spolu s Vladimírem Václavkem skupinu Čikori. Občas se posluchači mylně domnívají, že čikori je romské slovo. Ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori – čekanka.  Svébytný hudebník a textař Vladimír Václavek patří k základním kamenům tzv. brněnského alternativního rocku. S Bittovou se nárazově potkávají při různých spolupracích už od pol. 80. let, kdy stáli u zrodu alternativně rockového uskupení Kolektiv (později Dunaj).

Za jednu z nejlepších desek ze společné dílny Bittové a Václavka a zároveň za jednu z nejzásadnějších nahrávek tuzemské nezávislé scény je považována deska Bílé inferno z r. 1997 (vydavatelství Indies Scope). A právě na tuto desku navazuje projekt Čikori. CD s tímto názvem vyšlo v roce 2001 a získalo cenu Anděl.

Na koncertě v klubu Mersey vystoupí Iva Bittová (zpěv, housle) a Čikori ve složení: Vladimír Václavek (akustická kytara), Oskar Török (trubka), Jaromír Honzák (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse).

Upozornění: Během koncertní produkce bude platit zákaz kouření.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

19listopad čtvrtek 20:00

Vltava

, Štefánikova 8 Koncert

5prosinec sobota 20:00

29říjen čtvrtek 20:00

Billy Barman

, Štefánikova 24 Koncert

Ubytování v okolí akce Iva Bittová, Vladimír...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.1 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.7 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20.8 km)