PF Guitar Quartet opět spolu

PF Guitar Quartet opět spolu

Adresa:

Brno, Dominikánské náměstí 1a

Termín: 27.3.2023 v 19:15 hod. (pondělí)
Vstupné:

Dobrovolné

27březen pondělí 19:15

Žánr: koncertyvážná hudba klasika stará hudba Brno


PF Guitar Quartet založili Miloš Pernica a Karel Fleischlinger už v roce 2003. V průběhu let je doplnila řada vynikajících českých kytaristů. V současné době jsou dalšími členy souboru Adam Trunečka a František Nečas. Kvartet má za sebou celou řadu koncertů doma i v zahraničí včetně společného vystoupení s kytarovým virtuosem a skladatelem Štěpánem Rakem na brněnském kytarovém festivalu, kde uvedli kompletní provedení jeho náročné skladby Suita Hieronymus Bosch. Nahrávka tohoto vrcholného koncertu je k dispozici na YouTube a v rámci koncertu zazní i jedna část z cyklu.

V repertoáru kytarového kvartetu jsou kromě zdařilých úprav staré hudby především původní díla soudobých autorů s důrazem na českou tvorbu. Můžete se těšit na skladby těchto autorů: Attaignant, Telemann, Giuliani, Joplin, Rodrigo, Duarte, Domeniconi, Mazourová, Rak ad.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?