Comic-Con junior Neděle

Comic-Con junior Neděle

Adresa:

Brno, Výstavište 405

Termín: 23.10.2022 v 09:00 hod. (neděle)
Vstupné:

295 - 690

23říjen neděle 09:00

Žánr: festivaly


Děti a mládež se dočkají vlastního komiksového festivalu Comic-Con Junior.

 

 
Organizátoři zveřejňují slíbené první informace k festivalu popkultury Comic-Con Junior, jehož první ročník proběhne v termínu 22. a 23. října 2022 na Výstavišti Brno. Festival přinese oblíbená témata filmů a seriálů, počítačových i deskových her, komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy, tentokrát se ale, jak název napovídá, zaměří především na děti a mládež. Samozřejmě nezapomene ani na rodiče nebo dospělé fanoušky.
 
 
Na co se těšit?
 
 
Po Praze se tak vlastního světově proslulého festivalu popkultury Comic-Conu dočká i Brno. Organizátoři slibují, že Comic-Conem Junior potěší ještě širší publikum fanoušků. Čeká na ně vše, co velmi dobře znají z Comic-Conu Prague, rozšířené o pořádnou dávku interaktivní zábavy pro děti a mládež. „Zahraniční i domácí herce a herečky doplní opět filmoví tvůrci, komiksoví autoři, cosplayeři a spisovatelé. K nim navíc ještě přidáme například youtubery. Celkově jsme chtěli, aby byl Comic-Con Junior místem, kde bude možné si více věcí na vlastní kůži aktivně vyzkoušet, zažít, zahrát si, něco nového se naučit. Více také zapojíme pohybové aktivity,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Programový ředitel festivalu Václav Pravda doplňuje: „Výrazně rozšíříme počet a pestrost soutěží, workshopů a zábavných atrakcí, včetně venkovních. Obrovské prostory pavilonu E brněnského Výstaviště zkrátka umožní ještě víc hravosti.“
 
 
Na své si přijdou i milovníci kostýmů, pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem. Za návštěvu budou jistě stát i obří videoherna a deskoherna. Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času a další sci-fi; Harry Potter, Pán prstenů a další fantasy atd. Dále se návštěvníci mohou těšit na pořady o videohrách, komiksových světech nejen Marvelu a DC, o literárních světech, populární vědě a technice. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné také zakoupit merch spojený s populárními franšízami.
 
Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace.
 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?